„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2019 05 24

Naujo išsėtinės sklerozės gydymo kompensavimo laukė ir pacientai, ir medikai

Išsėtine skleroze šiandien Lietuvoje serga apie 3 tūkst. žmonių. Nors centrinės nervų sistemos liga vis dar yra nepagydoma, nuolat atrandama naujų vaistų, padedančių valdyti ligą. Nuo gegužės vidurio Lietuvos pacientams jau kompensuojamas naujas veiksmingas, efektyvus ir saugus gydymas, kuris padės sustabdyti ligos progresavimą ir palengvins sergančiųjų kasdienybę, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Vaistai
Vaistai / 123RF.com nuotr.

Naujasis preparatas jau yra registruotas daugiau kaip 85 šalyse ir juo gydomi 80 tūkst. išsėtine skleroze sergančių pacientų. Nuo šių metų gegužės 17 d. jis kompensuojamas ir Lietuvos pacientams, kuriems diagnozuota recidyvuojanti išsėtinės sklerozės (RIS) forma.

Vaistas pasižymi ne tik geru saugumo ir efektyvumo santykiu, bet ir yra patogesnis vartoti. Pacientams vaistą lašinti reikės tik kas šešis mėnesius, medikų teigimu, tai gali pagerinti gydymo režimo laikymąsi.

„Gydant lėtines ligas labai svarbu, kad pacientai tinkamai vartotų paskirtus vaistus. Matydavome problemą, kad iki šiol skiriamus vaistus, kuriuos kartais reikėdavo vartoti 2 kartus per dieną, arba injekcijas, kurias turėdavo susileisti patys, pacientai ilgainiui nustodavo vartoti tinkamai. Naujasis vaistas turi labai patogų vartojimo režimą, kadangi bus lašinamas kas pusę metų. Dėl šios priežasties bus didesnė tikimybė, kad pacientai laikysis paskirto gydymo“, – sako neurologė dr. Ieva Sereikė.

Asmeninio archyvo nuotrauka/Ieva Sereikė
Asmeninio archyvo nuotrauka/Ieva Sereikė

Liga susergama pakitus imuninei sistemai, kai imuninės ląstelės atakuoja nervines ląsteles gaubiantį mielino dangalą galvos, nugaros smegenyse ir regos nervuose. Dėl mielino pažeidimo gali atsirasti įvairūs simptomai: raumenų silpnumas, nuovargis, regos sutrikimai, kurie galiausiai sukelia neįgalumą.

Medikės teigimu, naujojo vaisto kompensavimas yra labai didelis žingsnis į priekį, kadangi juo gydant galima sustabdyti ligos progresavimą.

„Šis vaistas gali sustabdyti naujų simptomų atsiradimą, taip užkertant kelią ligos progresavimui. Labai tikimasi, kad preparatas padės ir tiems pacientams, kuriems nebuvo veiksmingi kiti gydymo metodai. Vaistas yra saugus, nedidina piktybinių ligų ar infekcijų rizikos“, – sako gydytoja.

Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjungos pirmininkė Aldona Droseikienė sako, kad naujojo vaisto kompensavimo laukė ne tik medikai, bet ir pacientai.

Asmeninio archyvo nuotrauka/Aldona Droseikienė
Asmeninio archyvo nuotrauka/Aldona Droseikienė

„Įvairiose konferencijose jau kurį laiką buvo daug kalbama apie naująjį gydymą, sprendimas jį kompensuoti ir Lietuvoje ypač svarbus pacientų bendruomenei. Pacientai, sergantys RIS, vaisto laukė ne tik dėl patogaus vartojimo, kuris nepalyginamai paprastesnis, bet ir dėl efektyvumo bei retesnių šalutinių reiškinių“, – teigia A.Droseikienė.

Naujasis vaistas yra pirmasis ir vienintelis vaistas, skirtas dviems išsėtinės sklerozės formoms gydyti – recidyvuojančiai (RIS) ir pirminei progresuojančiai (PPIS). Lietuvoje kol kas bus kompensuojama indikacija tik RIS sergantiems pacientams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“