„PZU Lietuva“ Žalų departamento direktoriaus Ričardo Morkvėno teigimu, žalų, kurių metu nukenčia gyventojų turtas, skaičius kalėdiniu periodu turi tendenciją didėti. To priežastis – visuotinė šventinė nuotaika, dėl kurios žmonės tampa pastebimai mažiau atidūs. Anot jo, dažniau pasitaiko apmaudžių klaidų – po durų kilimėliu, kad ir trumpam, paliekami raktai, neįjungiama signalizacija, ant stalo paliekamos degti žvakės, pamirštama patikrinti, ar užsuktos vamzdžių sklendės ir šis užmaršumas vėliau virsta nemažais nuostoliais. Pasak draudikų, didžiausius nuostolius paprastai sukelia gaisrai.
Vartoja per daug alkoholio
Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis naujienų portalui 15min.lt sakė, kad vagysčių Naujųjų metų naktį padaugėja, tačiau ne labiau nei kitų švenčių metu.
„Vagysčių padaugėja, nes žmonės palieka namus be priežiūros, nusikaltimų daugiau, nes vartojama per daug alkoholio. Buitiškai šnekant, visos bėdos yra tik dėl to, kad žmonės per daug geria“, – sakė A.Mikulskis. Jo teigimu, lyginant praėjusių ir šių metų didžiąsias šventes, nusikaltimų tikrai nepadaugėjo – greičiau sumažėjo.
Policijos pareigūnai pastebi, kad per šventes vagims tampa patraukli ne tik įvairi brangi technika, kiti įrenginiai, bet ir drabužiai, smulkūs, ne itin vertingi daiktai.
Griebkitės priemonių
Ekspertai pataria prieš išvykstant švęsti imtis elementarių, bet labai svarbių žalų prevencijos priemonių – patikrinti, ar gerai uždaryti langai, užsuktos vandentiekio sklendės ir dujų čiaupai.
Taip pat patariama palinkėti gražių švenčių savo kaimynams ir palikti jiems savo kontaktus, kad įvykus nenumatytiems atvejams, jie žinotų, kaip jus surasti ar informuoti.