Neapsigaukite: Vilniaus oro uosto vardu platinama apgaulė

Interneto erdvėje pasirodė apgaulingi puslapiai, imituojantys Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“. Patiklūs vartotojai viliojami pigiai įsigyti pamestus lagaminus, tačiau paspaudus siūlomą nuorodą kyla reali grėsmė, kad sukčiai tiesiog ištuštins banko sąskaitą.
Socialiniuose tinkluose platinama apgavystė (angl. scam)
Socialiniuose tinkluose platinama apgavystė (angl. scam) / 15min montažas

„Pamestas bagažas tik už 2,95€
Turime greitai atsikratyti pamesto klientų bagažo, nes neradome savininkų, o mūsų sandėliai pilni!

Lagaminuose dažnai randami mobilieji telefonai, nešiojamieji kompiuteriai, vertingi papuošalai ir daug kitų gražių dalykų
Tik internetu.
Norėdami įsigyti, eikite į svetainę ir pateikite užsakymą“,
– tokio ir panašaus turinio skelbimais interneto vartotojai viliojami paspausti neaiškią nuorodą ir suvesti savo asmens duomenis bei banko prisijungimų kodus.

Sukčiai žada lagaminus pardavinėti vos po 2,95 euro.

Ekrano nuotr. /Socialiniuose tinkluose platinama apgavystė (angl. scam)
Ekrano nuotr. /Socialiniuose tinkluose platinama apgavystė (angl. scam)

Apie tai, kad šis pasiūlymas tėra apgavystė 15min pateiktame komentare įspėja TVOU atstovai.

„Tai yra melaginga informacija. Netikros paskyros socialiniuose tinkluose bei sukurti netikri tinklalapiai dalijasi melaginga informacija apie parduodamus pamestus bagažus, ragindami atidaryti klaidinančius tinklalapius. Lietuvos oro uostai tokių paslaugų neteikia.

Plintančią melagingą informaciją paneigėme savo socialiniuose tinkluose, taip pat pranešėme „Facebook“ apie netikras paskyras. Raginame žmones būti budriais, nespausti neaiškių nuorodų bei saugoti savo asmeninius duomenis“, – įspėja interneto vartotojus TVOU atstovai.

Žinoma problema

Lietuvos oro uostų atstovas žiniasklaidai Tadas Vasiliauskas tikina, kad su identiška schema susiduria daugybė oro uostų įvairiose šalyse.

„Tai yra pasikartojantis reiškinys ir problema ne tik Lietuvoje – su ja susiduria bene visi Europos oro uostai.

Modelis yra identiškas – sukuriamos netikros paskyros ir siūloma nebrangiai įsigyti pamestus lagaminus su visais juose esančiais neva labai vertingais daiktais“, – TVOU atstovas siūlė nepasitikėti internete aptikus ir kitų šalių oro uostų panašius „pasiūlymus“.

Lietuvos oro uostų / 123RF.com nuotr./Tadas Vasiliauskas papasakojo apie bagažo saugumo reikalavimus
Lietuvos oro uostų / 123RF.com nuotr./Tadas Vasiliauskas papasakojo apie bagažo saugumo reikalavimus

Vertingi radiniai – valstybės turtas

T.Vasiliauskas įspėjo, kad pamesto bagažo pardavimai neįmanomi net teoriškai, mat tai prieštarautų šalyje galiojantiems įstatymams.

Visų pirma, visi pamesti bagažo vienetai yra saugomi tam tikrą įstatymų nustatytą laikotarpį, per jį darbuotojai bando surasti daiktų savininkus, o nepavykus – imamasi veiksmų.

Bagaže aptikti daiktai, priklausomai nuo turinio, išskirstomi pagal kategorijas: tekstilė, plastikas, drabužiai, elektronika, popierius, maisto produktai.

Tą padarius, priimami sprendimai dėl tolesnio bagažo turinio likimo – dalis nepanaudotinų daiktų utilizuojama, drabužiai ir panašūs daiktai perduodami labdarai, o vertingi radiniai laikomi valstybės turtu ir numatyta tvarka perduodami Valstybinei mokesčių inspekcijai.

15min verdiktas: melas. Nei vienas Lietuvos oro uostų nerengia pamesto bagažo išpardavimų, tai apgaulės schema, skirta išvilioti pinigus.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis