Į sodybą, kur naktį vienas po kito vyko medikai, atvykę žurnalistai sutiko iš ligoninės grįžtančius šeimininkus.
Galvojo – gal serga
Visą gyvenimą Klaipėdos respublikinėje ligoninėje dirbusi Jovita Dvaržeckienė teigė, kad pati ne iš karto supratusi, kad greitosios pagalbos medikė galėjo būti neblaivi. Atviravo: niekada tuo nebūtų galėjusi patikėti.
Tą vakarą jos sutuoktiniui pasidarė bloga. Įvairių lėtinių ligų turintis pensininkas ėmė dusti.
Šeima į kaimą išsikvietė greitosios ekipažą. Šis atvyko iš vos už kelių kilometrų esančios Priekulės.
Darbuotoja ėjusi priekyje, vairuotojas iš paskos. Tačiau jau moters eisena sukėlė įtarimų.
Sodybos šeimininkė, pati buvusi medikė, sakė net negalėjo sau leisti pagalvoti, kad greitosios darbuotoja galėtų būti neblaivi.
„Maniau, gal koks sutrikimas, gal koks Parkinsonas. Tačiau mano vyras užuodė alkoholio kvapą. Negalėjau tuo patikėti. O ji man sako: ką jūs kalbat?
Tada marti iškvietė antrą ekipažą, o 112, matyt, perdavė informaciją policijai“, – pasakojo moteris.
Matydama, kad atvykusi medikė nesėkmingai bando suleisti vaistus, patirties turtinti J.Dvaržeckienė pati perėmė iniciatyvą.
„Matėsi, kad, kaip medikė, ji turi žinių ir kompetencijos“, – teigė pašnekovė.
Tuo metu vairuotojas, atvežęs neblaivią kolegę, kaip pasakojo šeima, buvo tylus.
Pacientą išvežė į ligoninę kitas ekipažas
Atvykus antram ekipažui išsyk buvo priimtas sprendimas vežti ligonį į Klaipėdos universitetinę ligoninę. J.Dvaržeckienė išvyko kartu, o pareigūnai liko sodyboje su sūnaus šeima.
Tik vėliau moteris sužinojo, kad iškviestai medikei buvo nustatytas pusketvirtos promilės girtumas.
„Maniau, gal bus kokios dvi promilės, bet šitiek... Juk keturios promilės kone mirtina dozė. Ir vis dėlto, man, kaip medikei, jos nuoširdžiai gaila. Aš tikrai nenorėjau, kad šitaip atsitiktų“, – kalbėjo Klaipėdos rajono gyventoja.
Keturis dešimtmečius ligoninėje, didžiąją dalį Reanimacijos skyriuje, dirbusi medikė tikino niekada negalėjusi ir pagalvoti, kad tokį atsakingą darbą dirbantis žmogus galėtų vykti pas pacientus neblaivus.
Maniau, gal bus kokios dvi promilės, bet šitiek... Juk keturios promilės kone mirtina dozė.
Sunkus girtumas
Policijos departamentas ketvirtadienio rytą pranešė, kad naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį greitosios pagalbos medikai buvo iškviesti į Daugmantų kaimą Klaipėdos rajone.
Medikus iškvietusi moteris nustėro pamačiusi, kad greitosios medicinos pagalbos darbuotoja elgiasi neadekvačiai. Į vietą buvo iškviesti ir policijos pareigūnai.
Jie greitąją pagalbą suteikti turėjusiai darbuotojai nustatė 3,57 promilės girtumą. 50-ties metų moteris nušalinta nuo darbo, apie incidentą praneša atsakingiems asmenims.
Į iškvietimą atvyko Gargždų greitosios medicinos pagalbos skyriaus medikai.
Anot Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytojo Petro Serapino, ši moteris greitosios pagalbos medike dirba „visą gyvenimą, nuo savo darbinės veiklos pradžios“. Jis ją apibūdino, kaip gerą darbuotoją, tačiau neslėpė jau ir anksčiau buvus įtarimų dėl alkoholio.
Ši medikė buvo išėjusi iš darbo dėl tų pačių problemų, kaip sakė vyr. gydytojas, tačiau balandį grįžo. Šįkart ji greičiausia irgi neteks darbo.
Gydymo įstaigai – ministerijos dėmesys
Situaciją pakomentavo sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio atstovas žiniasklaidai Tomas Bagdonas.
„Apgailestaujame, jog pasitaiko atvejų, kai tokiu neatsakingu elgesiu rizikuojama pacientų gyvybėmis. Ministerija kreipsis į vietos gydymo įstaigą su prašymu paaiškinti, kokių priemonių imamasi užtikrinant, kad greitosios medicinos ir kiti darbuotojai į iškvietimus vyktų tinkamos būklės. Šiuo metu vykdoma greitosios medicininės pagalbos reforma, kurios metu bus sujungtos regioninės pagalbos stotys. Tai leis ne tik operatyviau reaguoti į iškvietimus, tačiau ir užtikrins didesnę teikiamų paslaugų kontrolę“, – teigė jis.