Už patarimą atleisti teisėją balsavo 13 tarybos narių. V.Jurkštienė pageidavo būti atleista nuo lapkričio 11 dienos, todėl kadenciją baigianti Teisėjų taryba susirinko į neeilinį posėdį. Pati V.Jurkštienė svarstyme dėl jos atleidimo nedalyvavo.
Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas sako, kad tai bene vienintelis atvejis teismų istorijoje, kai teisėja netenka pareigų dėl nepagarbaus elgesio su teismo darbuotoju.
„Teismo darbuotojai prisideda prie teisingumo vykdymo ir mes su jais privalome elgtis etiškai ir pagarbiai, neįžeidinėti. Vien dėl ir to ir buvo iškelta drausmės byla. Teisėjų taryba su tuo nesitaiksto. Aš manau, kad priekabių ieškojimas nėra etiškas teisėjos elgesys ir į tai buvo griežtai sureaguota“, – žurnalistams po posėdžio sakė Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas.
V.Jurkštienė jau anksčiau, dirbdama kituose teismuose, yra teikusi prašymus dėl atleidimo iš darbo, tačiau buvo atvejų, kai parašiusi prašymą, vėliau apsigalvodavo.
V.Jurkštienė jau anksčiau, dirbdama kituose teismuose, yra teikusi prašymus dėl atleidimo iš darbo, tačiau buvo atvejų, kai parašiusi prašymą, vėliau apsigalvodavo.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė dekretu kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl 61 metų V.Jurkštienės atleidimo iš pareigų savo noru.
Spalio 24 dieną Teisėjų etikos ir drausmės komisijos sprendimu šiai teisėjai buvo iškelta drausmės byla. Ją turėjo svarstyti Teisėjų garbės teismas, tačiau teisėjai pasitraukus iš pareigų, byla nebebus svarstoma, ji bus nutraukta.
2011 metų lapkričio 25 dieną Teisėjų garbės teismas šiai Pasvalio teisėjai skyrė griežtą papeikimą.
Teisėjų garbės teismas nustatė, kad teisėja V.Jurkštienė, 2010–2011 metais nagrinėdama administracinių teisės pažeidimų, baudžiamąsias ir civilines bylas, neužtikrino tinkamo savo darbo organizavimo: daugelyje bylų nesilaikė jų nagrinėjimo tvarkos ir terminų, tinkamai neįformino savo atliekamų procesinių veiksmų, pažeidė proceso dalyvių teisę į greitą ir operatyvų teismo procesą.
Šiemet spalį Teisėjų etikos ir drausmės komisija drausmės bylą iškėlė pagal Panevėžio apygardos teismo teisėjo teikimą. Šiame teikime nurodoma, kad teisėja įsivelia į konfliktus su teismo darbuotojais. Pateiktų įrodymų pakako konstatuoti teisėjos ir posėdžių sekretorės konfliktą.
Komisijos drausmės pirmininkas Algis Norkūnas sako, kad teisėjai V.Jurkštienei pritrūko dalykiškumo ir profesionalaus bendravimo su darbuotoja, padarytą pažeidimą patvirtino kiti teismo darbuotojai. Pasak A.Norkūno, nemandagus elgesys su teismo darbuotoju neatitinka teisėjui keliamų reikalavimų.
2015 metais atlikus patikrinimą Pasvalio rajono apylinkės teisme, kuriame dirba keturi teisėjai, įskaitant pirmininką, veikloje, nustatyta pažeidimų. Tada taip pat buvo minėta ir V.Jurkštienės pavardė. Tuometinis teismo pirmininkas ir dar viena teisėja buvo atleisti iš pareigų. Per ketverius metus buvo neišnagrinėtos net 75 administracinių teisės pažeidimų bylos.