„Holivudas“, – taip ironiškai yra pravardžiuojamas šis bendrabutis Vilijampolėje. Ne kartą teko leisti naktines pamainas su policijos pareigūnais, ne kartą jų lūpose teko girdėti šio daugiabučio adresą.
Tai, kad sunkiai įmanoma jame gyventi, pripažįsta ir kai kurie patys to daugiabučio gyventojai.
Štai į redakciją besikreipusi moteris tikino, jog turint nekilnojamojo turto šiame bendrabutyje ir norint jį parduoti, tikrai susidursi su keblumais.
„Turime du kambarius, kurių nei parduosi, nes niekas nepirks, nei pats gali juose gyventi. Mokesčius mokame, skolų neturime, bet esame priversti gyventi antisanitarinėmis sąlygomis ir kęsti kaimynės iš konteinerio tempiamus ir palei mūsų duris kraunamus šiukšlių maišus. Savų durų net atidaryti negalime“, – problemą įvardijo skaitytoja.
Niekas nepadeda
Bendro naudojimo virtuvė, koridorius, anot į redakciją besikreipusios moters, apversti šiukšlių kalnu, jau ėmė neva veistis net parazitai – žiurkės, tarakonai į kambarį bėga, „smarvė didžiulė“.
Gyventojai kvietė policiją, kuri situacijos nepakeitė. Skaitytojos teigimu, atvykę pareigūnai užplombavo duris, tačiau kaimynė viską nuplėšė ir toliau gyvena.
Kreipėsi gyventojai ir į namą administruojančią įmonę, „socialinį skyrių“, tačiau šio darbuotojai neva tik pasiūlė patiems gyventojams savavališkai išvežti daiktus ir už tai susimokėti.
„Visos institucijos žino situaciją, niekas nepadeda. Kaimynė gyvena išlaužusi svetimo buto duris ir už nieką nemoka, tempia savo mantą. Jos išvyti neįmanoma. Gal jau trejus metus taip gyvena.
Kadangi mokame už bendrą elektrą, vandenį, šiukšles, tai, taip išeina, kad ir ją pačią išlaikome iš savo pinigų. Dušuose pelėsis veisiasi, koridoriuose atviri tuberkuliozės židiniai. Ar kas nors imsis tvarkyti šį bendrabutį, ar ne?“, – retorinius klausimus kėlė moteris.
Pasak jos, gyvena tame pačiame bendrabučio aukšte ir tos moters dukra, tačiau ji užstoja mamą, o paklausta, ar patinka tokiame šiukšlyne gyventi, ima „akis draskyti, policiją kviesti“.