„Lietuvos pokyčio“ renginį inicijavo Lietuvos dirbančių neįgaliųjų asociacija, globojo – pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.
Asociacijos vadovė Simona Kunigonytė sako, kad neįgaliesiems labai svarbu jausti palaikymą ir pagalbą patiems tvirčiau atsistojant ant kojų.
Neįgaliesiems labai svarbu jausti palaikymą ir pagalbą patiems tvirčiau atsistojant ant kojų.
„Vilniaus miesto tarybos narės Monikos Ošmianskienės idėja skatinti neįgaliųjų aktyvumą mūsų bendruomenės buvo pastebėta ir išrinkta geriausia idėja iš daugybės kitų žinomų ekspertų pasiūlymų, kurie, tikiu, bus nepamiršti, išdiskutuoti ir galbūt taps realybe. Šiuo metu vienas opiausių klausimų neįgaliųjų bendruomenei yra būtent įsidarbinimo ir darbo turėjimo klausimas, nes bandymas išgyventi tik iš pašalpos ar pensijos beveik kiekvienu atveju bloškia žmogų į skurdo zoną“, – sako S.Kunigonytė.
Jos teigimu, neįgaliųjų įsidarbinimo ir išgyvenimo problema yra ypač aktuali jau daugelį metų, todėl susilaukia bene didžiausio dėmesio.
Renginio „Ekspertų idėjų generatoriuje“ dalyvavo ir savo idėjas siūlė „CV Online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė, Vilniaus universiteto (VU) Verslo mokyklos partnerystės docentas bei finansų analitikas Marius Dubnikovas, M.Ošmianskienė, Lietuvos socialinių tyrimų centro direktorius Boguslavas Gruževskis, VŠĮ „Lions Quest Lietuva“ direktorius Linas Slušnys, SBA Jaunųjų lyderių programos dalyviai Benas Jonauskas ir Ovidijus Eglynas, advokatų kontoros „Magnusson“ partnerė, darbo teisės ekspertė Rūta Didikė.
Šiemet pirmą kartą surengtas neįgaliųjų renginys pretenduoja tapti kasmetiniu forumu, kuriame žmonės su negalia galėtų išskirti ir padėkoti tiems, kurie savo darbu bei iniciatyvomis labiausiai prisideda prie neįgaliųjų gerovės bei integracijos į visuomenę, taip pat kalbėti apie galimus pokyčius ateityje.
„Lietuvos pokytyje 2019“ apdovanojimai įteikti iš viso dešimtyje nominacijų. „Metų pokyčiu“ tapo renginių bei laidų vedėja, kino bei teatro aktorė, viešųjų kalbų pranešėja, improvizuotų pasirodymų dalyvė Aistė Krušinskaitė, „Metų iniciatyva“ – Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos iniciatyva „Galiu daugiau nei tu manai“, „Metų įmone“ – „Rimi Lietuva“, „Metų socialine įmone“ – „Smiltainis ir Ko“, „Metų kolega“ – su neįgaliais vaikais dirbanti Jurgita Žiogė, „Pritaikyta dirbti“ – Finansų ministerija, „Neįgaliųjų pasirinkimas“ – MO muziejus, „Metų miestas“ – Druskininkai, „Metų aukštoji mokykla“ – Vilniaus universitetas bei jau minėta „Metų idėja“ – M.Ošmianskienės „Dirbti apsimoka“.
Renginio metu Boriso Dauguviečio auskaro laureatė, „Pojūčių teatro“ įkūrėja Karolina pristatė spektaklį „Supergalios“. Šis spektaklis šią savaitę buvo apdovanotas Kauno teatro pagrindiniu apdovanojimu – Fortūnos statulėle, o jame vaidinančios trys skirtingos moterys kviečia į negalią pažvelgti kaip į super galią.
Dirbančiųjų neįgaliųjų asociacijos vadovė S.Kunigonytė teigia, kad toks menininkės požiūris tiksliai atspindi renginio dvasią.
„Tik dalindamiesi gerąja praktika bei pastebėdami tuos, kurių dėka ir taip nepaprastas žmonių su negalia gyvenimas tampa lengvesnis, judėsime geresnės, teisingesnės ir visiems lygiai vienodos visuomenės link. To ketiname siekti visomis jėgomis ir nenuleisti rankų“, – sako S.Kunigonytė.