„Ne kiekvienas gali sau leisti atostogauti brangiuose kurortuose prie jūros. Todėl daug vilniečių renkasi poilsį šalia miesto esančiuose paplūdimiuose, miškuose. Savivaldybės atstovams aplinkos apsaugos specialistams kilo idėja pratęsti dviračių takus nuo Nemenčinės plento iki Šilo, Tapelių, Antavilių ežerų. Taip pat galvojame apie galimybę praplėsti esamų paplūdimių teritorijas, įrengti daugiau pavėsinių, vaikų žaidimų aikštelių, praplėsti automobilių stovėjimo aikšteles“, – sakė Vilniaus meras Juozas Imbrasas, savaitgalį apsilankęs sausakimšuose paplūdimiuose.
Susitikime dalyvavo ir biologijos mokslų specialistas, kuris informavo, kokiais būdais geriausiai valyti vieno ar kito ežero dugną, pakrantes, kokius laboratorinius tyrimus reikės atlikti, norint praplėsti esamų paplūdimių teritorijas.
Susitikimo dalyviai domėjosi kaip tvarkoma ežerų paplūdimių, paežerių, pamiškių, aplinka, kurios priežiūrai savivaldybė skiria lėšų, iš kurių šiemet jau panaudota apie 55 tūkst. Lt. Prie ežerų įrengti suoliukai, persirengimo kabinos, laiptai, suremontuoti lieptai, naujai pastatytos šiukšlių dėžės.
„Daug lėšų išleidžiame šiukšlių išvežimui iš paplūdimių, pamiškių. Tačiau jų paliekama tiek daug, kad išvežti neįmanoma. Tokiems šiukšlių kiekiams per mažos mūsų šiukšlių dėžės, kurios prisipildo neįpusėjus dienai. Žmonės ką iš „maksimų“ atsiveža, tą ir palieka. Greitai paežerės skendės šiukšlėse,“ – sakė Nemenčinės miškų urėdas E. Ryškus.
Susitikime buvo pabrėžta, kad optimaliausias būdas nuolat palaikyti tvarkingą ir švarią paežerių teritoriją – įrengti konteinerius. Pasak savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos Vitos Braškienės, kad būtų sudarinėjamos sutartys su komunalinių atliekų išvežimo operatoriais dėl šiukšlių išvežimo iš rekreacinių zonų, reikia pradėti intensyviai bendradarbiauti su Vilniaus rajono valdžia.
„Ir, žinoma, auklėti poilsiautojus – įrengti stendus, nuorodas, įspėjamuosius ženklus, primenančius apie aplinkos apsaugą, tausojimo svarbą, vidinę kultūrą“, – sakė V.Braškienė.