Ketvirtadienį visoje Lietuvoje miškininkai gyventojams išdalijo tūkstančius eglių šakų. Be dovanų neliko ir panevėžiečiai. Tiesa, šįkart akcija surengta ne Laisvės aikštėje, kuri šiuo metu rekonstruojama, bet prie kino centro „Garsas“.
Valstybinės miškų urėdijos Panevėžio padalinio miškininkai į aikštę prie kino centro atgabeno pilną priekabą eglišakių. Be to, panevėžiečiams čia buvo dalijamos ir pušų šakos, kurios taip pat sulaukė miestelėnų dėmesio. Gyventojai namų puošimui taip pat galėjo pasiimti ir kankorėžių.
„Paruošėme apie 3-4 tūkstančius šakų. Šitos akcijos žmonės pradėjo laukti jau nuo gruodžio pradžios. Domėjosi, kada dalinsime ir kur. Kaip matote, nesutrukdė ir vietos pakeitimas. Tikrai labai daug žmonių susirinko.
Šios akcijos tikslas – padaryti žmonėms šventę, kad visi galėtų džiaugtis kalėdine nuotaika ir papuošti namus jei ne eglute, tai bent jau šaka. Ne visi turi galimybę įsigyti eglutę, o kai kam tiesiog ir šiaip pakanka tik šakos kaip kalėdinio akcento namuose“, – kalbėjo Valstybinės miškų urėdijos Panevėžio padalinio medelyno vadovas Egidijus Kaluina.
Tradicinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pirmą kartą surengta dar 2006 metais. Ją tuomet organizavo Šiaulių miškininkai, o sulaukus didelio gyventojų susidomėjimo, ši akcija apėmė visą šalį.
Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ kasmet pritraukia tūkstančius Lietuvos gyventojų – visoje šalyje jos metu išdalijama per 100 tūkst. eglučių šakų. Šiai iniciatyvai skirtos eglių šakos atvežamos iš kirtaviečių, taip racionaliai panaudojant miško išteklius.
Prie akcijos kaip visuomet prisijungė ir Jaunieji miško bičiuliai. „Ąžuolo“ progimnazijos būrelio „Miško meistreliai“ vadovas Romas Kupčinskas su savo auklėtiniais panevėžiečiams dovanojo spalvingas rankų darbo lėsyklėles. Jie lesyklėlių dalybas surengė prie Panevėžio miesto eglės.
Panevėžiečiai jas galėjo gauti už simbolinę auką, mat akcijos metu surinktas lėšas būrelio nariai skirs sunkiai sergantiems savo draugams Rimvydui ir Ernestui.
„Šiandien čia padovanosime šimtą lesyklėlių. Dar penkiasdešimt vėliau vešime dovanoti į Vilnių.
Lesyklėles gaminame visus metus, praktiškai nuo sausio, o intensyvesnė gamyba prasideda nuo rugsėjo. Prie gamybos prisidėjo aštuoni būrelio nariai“, – kalbėjo Romas Kupčinskas.