„Manau, kad šiandien prezidentė pasakė labai tiksliai, kad premjerui yra duotas galimybių langas atsikratyti korupcijos šešėlio. Ir jei jis to nevykdo, manau, mes Seime vienareikšmiškai kelsime klausimą dėl nepasitikėjimo premjeru ir visa Vyriausybe (...). Manau, bet kuriuo atveju turėtų vykti pasitikrinimas Seime“, – BNS sakė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas.
G.Landsbergis tikino, kad nepasitikėjimo procedūros nebūtų inicijuojamos, jei atsistatydinusios sveikatos apsaugos ministrės socialdemokratės Rimantės Šalaševičiūtės pavyzdžiu pasektų ir „tvarkietis“ aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, STT apklaustas specialiuoju liudytoju, bei „darbietė“ žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, kurios ministerijai metamas šešėlis dėl viešųjų pirkimų.
Tiek ji, tiek K.Trečiokas trečiadienį sakė neketinantys atsistatydinti.
G.Landsbergis pripažino, kad tai kol kas yra jo asmeninė nuomonė, bet neabejoja, kad jai pritartų ir frakcija Seime.
Frakcija greičiausiai paremtų siūlymą į atsistatydinusių ministrų vietas skirti ne politikus, o specialistus, – G.Landsbergis.
Konservatorių lyderis tikino, kad frakcija greičiausiai paremtų siūlymą į atsistatydinusių ministrų vietas skirti ne politikus, o specialistus.
„Premjero instrumentas galėtų būti kviestis specialistus į Vyriausybę, sakysime, sveikatos apsaugos ministras – Dainius Pūras, visuomenėje gerbiamas žmogus, vertinęs sveikatos apsaugos sistemą ne vieną kartą, geras, reikalus išmanantis žmogus, nepartinis (...). Jei toks principas būtų pristatytas, greičiausiai sulauktų ir mūsų frakcijos palaikymo“, – pavyzdį pateikė jis.
TS-LKD vadovas skeptiškai vertino liberalų lyderio Eligijaus Masiulio siūlymą dėl mažumos Vyriausybės.
Prezidentė trečiadienį po susitikimo su premjeru pareiškė, kad Vyriausybės galimybės tęsti darbą iki kadencijos pabaigos priklauso nuo „neskaidriuose procesuose dalyvavusių asmenų gebėjimo prisiimti ir politinę atsakomybę“.
Ji patenkino R.Šalaševičiūtės atsistatydinimo prašymą bei kalbėjo, kad ant sveikatos apsaugos ir aplinkos ministrų kritęs korupcijos šešėlis ir galbūt neskaidri Žemės ūkio ministerijai pavaldžių įstaigų veikla „meta šešėlį visos Vyriausybės reputacijai“.
R.Šalaševičiūtė pasitraukė po kolegų socialdemokratų, premjero ir prezidentės kritikos, kai pripažino prieš dešimtį metų davusi kyšį medikams, o STT apklausė ją tiriant galimą korupciją Šiaulių ligoninėje.
K.Trečiokas apklaustas specialiuoju liudytoju STT tyrime dėl galbūt daryto poveikio priimant Vyriausybės nutarimą, kuriuo panaikintos kurortų apsaugos zonos.
Kilus skandalui dėl per brangiai pirktų maisto produktų skurstantiesiems, antradienį V.Baltraitienė iš pareigų atleido žemės ūkio viceministrą Vilių Martusevičių, kuris vadovavo produktų pirkimo konkursą organizavusios Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros valdybai. Sausio pabaigoje dėl kilusio skandalo iš pareigų pasitraukė ir agentūros vadovė Aldona Miliuvienė. Ministrė V.Baltraitienė sako nejaučianti kaltės ir neketinanti trauktis iš pareigų.
Nutarimą dėl tiesioginio nepasitikėjimo Vyriausybe Seimas gali priimti daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.
TS-KLD Seime turi 32 vietas iš 141.