Tad Kremlius, pasitelkdamas savo kontroliuojamas žiniasklaidos priemones, šiuos atvejus išnaudojo tiek vidaus, tiek užsienio auditorijai kuriant „fašizmo atgimimo“, su kuriuo Rusija teisėtai kovoja, vaizdinį. “ – teigia ekspertas.
Kai neteisėta tampa teisėta
Kitas Rytų Europos studijų centro analitikas Vilius Ivanauskas prideda, kad Sentsovo byla yra Rusijos kuriamos paralelinės tikrovės tąsa.
Pasak jo, režisierius, kuris gynė savo šalies interesą ir kvestionavo neteisėtą Krymo prijungimą prie Rusijos be aiškių įrodymų su savo tėvynainiu A.Kolčenka yra kaltinamas ir nuteisiamas už teroristinę veiklą.
Neteisėta tampa teisėta, o teisėta – neteisėta: „Naudojamasi karo prieš terorizmą retorika, tačiau po šios politikos vėliava „pakišamos“ abejotinos kampanijos. Karo vaizdai, komentarai apie mūšius skambantys žiniasklaidoje, mirgantys televizoriuje neretai paskęsta bendrame įvykių ir žinių fone, tačiau vieno žmogaus tragedija, jos gylis neretai padeda atsibusti ir vaduotis iš paralelinės tikrovės. O.Sentsovo atvejis yra būtent toks“.
Režisierius iš Rusijos: tai gali atsitikti kiekvienam, įskaitant mane
O.Sentsovo istorija, plačiai nuskambėjusi pasaulyje, patraukė ir dokumentininkų dėmesį.
Rusų režisierius Askoldas Kurovas, atvykstantis ir į šių metų „Nepatogų kiną“, kuria apie ukrainietį filmą. Kurovas tikisi, kad filmas pasirodys kitų metų pavasarį ir papasakos žmogaus, režisieriaus ir pilietinio aktyvisto istoriją, kurio vertybinis pasirinkimas buvo stipresnis už naujas politines aplinkybes.
Kai Olegą areštavo, aš supratau, kad negaliu jam niekaip padėti. Tačiau galiu papasakoti jo istoriją ir galbūt mano filmas sukels didesnį susidomėjimą šia byla bei paskatins Olego išlaisvinimą, – sako A.Kurovas.
„Aš manau, kad tai, kas atsitiko Sentsovui, gali atsitikti kiekvienam iš mūsų, gyvenančių šiandieninėje Rusijoje, įskaitant mane. Kai Olegą areštavo, aš supratau, kad negaliu jam niekaip padėti. Tačiau galiu papasakoti jo istoriją ir galbūt mano filmas sukels didesnį susidomėjimą šia byla bei paskatins Olego išlaisvinimą“, – sako A.Kurovas.
Lietuvoje vykstantis „Nepatogus kinas“, skelbdamas O.Sentsovą savo žiuri garbės nariu jungiasi prie pasaulinio judėjimo, raginančio išlaisvinti ukrainiečių režisierių: įvairūs kino festivaliai, tarp kurių ir San Sebastiano, Venecijos bei Kijevo, simboliškai įtraukė ukrainietį į vertinimo komisijas taip ragindami Putino režimą išlaisvinti šį menininką.