„Šiandien stovint čia sunku įsivaizduoti, kad prieš septyniasdešimtmetį visoje Dzūkijoje, visoje Lietuvoje aidėjo šūviai, liejosi kraujas. Beveik dešimtį metų galinga imperija slopino mažutę Lietuvą, o palaužus ginkluotą pasipriešinimą genocidas tęsėsi iki pat 1991-ųjų. Išėjusiųjų į miškus, partizanų rėmėjų buvo tiek daug, kad drąsiai galima teigti, jog tai buvo visos tautos pasipriešinimas. Šimtai tūkstančių žmonių buvo išvaryti iš gimtinės, tremiami, tačiau partizanai vis tiek turėjo didelę paramą, be kurios jų kova būtų greitai užgesusi,“ – pabrėžė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.
Paminklo atidengime taip pat dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas, Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, A.Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė.
1949 m. vasario 16 d. Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos deklaracijos signataro A.Ramanausko-Vanago vardu taip pat pavadinta Lazdijų šaulių 4-oji kuopa. Iškilmėse dalyvavo 30 šios kuopos jaunųjų šaulių.
„Partizanų vaidmuo ir jų kovos įamžinimas labai svarbus ugdant jaunimą. Paminklo prasmė: Adolfo Ramanausko-Vanago atmintis, lai liudija ateinančioms kartoms, kad Lietuvos laisvė yra nuopelnas drąsių Lietuvos sūnų ir dukrų, kurie troško gyventi laisvoje Lietuvoje ir dėl jos paaukojo brangiausią turtą – šeimų likimus ir savo gyvybes. Būkime verti jų pražūtingos kovos,“ – sakė ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas.