Neoficialių šaltinių duomenimis, Teisingumo ministerijoje jau skaičiuojama, kiek ir kokių kalinių būtų galima paleisti siekiant sutaupyti. Mat tarp įstaigų, kurios skirstant kitų metų biudžetą gavo mažiau lėšų – ir Kalėjimų departamentas prie Teisingumo ministerijos.
Oficialiai to niekas nepatvirtina, bet teisingumo ministras Remigijus Šimašius, neseniai susitikęs su Kalėjimų departamento direktoriumi Sauliumi Vitkūnu, pabrėžė, kad suimtųjų ir kalinių turi būti kuo mažiau.
Seimo narių laukia amnestijos įstatymo projekto svarstymas – paskutinėmis praėjusios kadencijos darbo dienomis jį pateikė Antanas Valionis.
„Pirmiausia turiu pasakyti, kad tai ne teisingumo ministro kompetencija ir tos informacijos bei sprendimo nevaldome iki galo. Žinau tik tiek, kad buvo planuota tūkstantmečio proga dalį kalinių paleisti amnestijos pagrindu“, – paklaustas, kiek kalinių planuojama paleisti kitais metais, sakė teisingumo ministras R.Šimašius.
Pasak jo, bausmių politika yra tobulintina, alternatyvios bausmės turėtų būti taikomos plačiau. „Tai ir su finansais susiję, bet ne tik su jais“, – sakė R.Šimašius.
Šiuo metu Lietuvoje yra apie 8 tūkstančius nuteistųjų ir suimtųjų. Vienam nuteistajam valstybė skiria apie 64 litus dienai, per metus vienam nusikaltėliui išlaikyti reikia apie 23 tūkstančių litų. Į tą sumą įeina jo apsauga, priežiūra, personalo darbo užmokestis, mityba, medicininės išlaidos ir kita.