„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2013 03 20 /18:19

Neringai Venckienei pavyko įtikinti Seimo laikinąją komisiją pakartotinai reikalauti mergaitės paėmimo operacijos vaizdo įrašo

Seimo laikinoji komisija, spręsianti, ar siūlyti Seimui naikinti parlamentarės, „Drąsos kelio“ partijos lyderės Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę, trečiadienio popietę apklausė pačią N.Venckienę. Išklausiusi buvusios teisėjos, Seimo komisija nutarė pakartotinai prokurorų paprašyti mergaitės paėmimo operacijos vaizdo įrašo.
Neringa Venckienė
Neringa Venckienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Dar neprasidėjus komisijos posėdžiui į jį atvykusi N.Venckienės palaikyti Nijolė Sadūnaitė užsipuolė komisijos narę Dalią Kuodytę. Parlamentarės buvo klausiama, kur jos sąžinė, aiškinama, kad ji yra „parsidavusi komsomolka“ ir ją nubausiąs Dievas. D.Kuodytė į replikas stengėsi nereaguoti.

Į salę įžengusią N.Venckienę gerbėjai sutiko plojimais.

Ji komisijos prašė posėdžiauti neviešai. N.Venckienė į posėdį atsinešė mergaitės paėmimo operacijos metu darytą garso įrašą, kuris anksčiau jau buvo skelbtas žiniasklaidoje.

Uždaro posėdžio prašė ir parlamentarės liberalė D.Kuodytė ir socialdemokratė Marija Pavilionienė. „Tokioje aplinkoje dirbti neįmanoma“, – prašymą argumentavo M.Pavilionienė.

Savo ruožtu D.Kuodytė teigė, kad uždaro posėdžio reikia tam, kad N.Venckienei būtų galima pateikti su ikiteisminio tyrimo medžiaga susijusių klausimų.

Darbo partijos atstovas Mečislovas Zasčiurinskas siūlė posėdžiauti viešai, o paskui nutarti, ar yra klausimų, kuriuos reiktų pateikti už uždarų durų. Balsavimu pritarta šiam siūlymui.

Liejo nepasitikėjimą prokurorais

Savo pasisakyme N.Venckienė teigė, kad ji jokių nusikaltimų nepadarė – nekandžiojo ir nespardė L.Stankūnaitės. Pasak jos, tuose dokumentuose, kurie yra atnešti Seimui yra fiksuota tik generalinio prokuroro Dariaus Valio įvykių interpretacija.

„Nenoriu jūsų įžeisti, bet manau, kad D.Valys jus laiko kvailiais atsisakydamas atnešti vaizdo įrašą“, – teigė parlamentarė. Pasak jos, prokurorai atsisakydami Seimo komisijai duoti operacijos vaizdo įrašą, rėmėsi ne tuo BK straipsniu. Anot jos, tas vaizdo įrašas turi ir gali būti pateiktas Seimo laikinajai komisijai.

N.Venckienė sakė, kad nesitikinti apsiginti teisme, kai Lietuvos aukščiausiojo teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius pavadino ją „pūliniu Lietuvos teisinėje ir politinėje sistemoje“.

„Jeigu jūs negausite to įrašo, tai jokie teismai manęs neapgins“, – į komisiją kreipėsi ji.

Konservatorius Antanas Matulas teigė, kad iki šiol nėra apsisprendęs, kaip balsuoti, tačiau priminė, kad tai N.Venckienė laikė mergaitę prieš duris ir diktavo, ką sakyti antstolei. N.Venckienė sakė, kad taip nebuvo. A.Matulas priminė, kad šis įvykis fiksuotas pačios N.Venckienės komisijai išdalintame įraše.

A.Matului pritardama D.Kuodytė klausė, ar vaiko laikymas prieš langą nėra psichologinė prievarta.

„Vaikas pamatė 200 policininkų ir, aišku, ėjo prie lango“, – aiškinosi N.Venckienė.

M.Pavilionienė priminė, kad anksčiau buvusi teisėja pasakojo, kad mergaitė operacijai prasidedant miegojo.

„Tai žinoma, kad mergaitė buvo pažadinta“, – pripažino N.Venckienė.

N.Venckienė susigraudino

Be to, N.Venckienė gynėsi puolusi mergaitės mamą Laimutę Stankūnaitę.

„Ar galėjo būti L.Stankūnaitei įspirta, o po to ji tokia linksma važiavo ir fotografavosi autobusiuke?“ – klausė N.Venckienė. Pasak jos, spardyti ir kandžiotis jai nebuvo įmanoma, nes kambaryje buvo 50 policijos pareigūnų, kurie būtų sukliudę jai muštis.

Pasisakydama dėl jai metamų įtarimų paniekinus teisėsaugą pasisakymu apie Panevėžio teismą, N.Venckienė aiškino, kad ji kalbėjusi apie visą teismų sistemą. „Kad teismai korumpuoti Lietuvoje – niekam ne paslaptis“, – aiškino buvusi teisėja.

N.Venckienė tikino, kad visi kaltinimai jai sukurpti dėl to, kad ji kovojo dėl mergaitės pedofilijos byloje. Kalbėdama apie tai, kad jau dešimt mėnesių nematė dukterėčios, N.Venckienė trumpam susigraudino.

Netrukus N.Venckienė vėl kalbėjo ramiai.

„Darbiečio“ M.Zasčiurinsko paklausta, kodėl, jos nuomone, prokurorai delsė iki gruodžio 28 d. ir prieš tai nesikreipė į Seimą dėl jos neliečiamybės naikinimo, N.Venckienė paaiškino esą, jos nuomone, prokuratūra laukė, kaip Seimas nuspręs dėl Darbo partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho, „darbiečių“ Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės imuniteto.

Parlamentarė M.Pavilionienė teiravosi, kodėl N.Venckienė, jei sako mylinti dukterėčią, jos geruoju neatidavė, o paskui nekovojo teisinėmis priemonėmis.

N.Venckienė atsakė, kad būtų leidusi mergaitei eiti, jei pati dukterėčia būtų to norėjusi, tačiau esą taip nebuvo. „Aš galėjau tą vaiką atiduoti tik, jei būčiau pati naudojusi prievartą prieš vaiką“, – sakė N.Venckienė.

Parlamentarė aiškino, kad mergaitę paimant prieš vaiką prievartą naudojo vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotoja, kuri „lietė mergaitę“ ir liepė jai eiti su ja po minutės, advokatas Gintaras Černiauskas ir Laimutė Stankūnaitė.

Toliau komisija posėdžiavo už uždarų durų. Neviešai N.Venckienei klausimus Seimo nariai uždavinėjo maždaug pusvalandį. 

Prašys prezidentės pagalbos

Po apklausos N.Venckienė žurnalistams sakė, kad ketina rašyti prašymą prezidentei Daliai Grybauskaitei, kad ši atleistų generalinį prokurorą, kuris pats 2011 m. patvirtinęs tvarką dėl ikiteisminio tyrimo medžiagos skelbimo, dabar jos nepaiso.

„Kreipsiuosi į prezidentę. Manau, kad D.Valys negali dirbti prokuratūroje, jei pats savo nustatytos tvarkos nesilaiko“, – kalbėjo N.Venckienė.

Ji neprognozavo, ar Seimas pritars jos neliečiamybės naikinimui, ar ne.

„Nežinau, žurnalistai. Nelabai aš imu į galvą. Gyvenimas tuo nepasibaigia. Pažiūrėsime, kaip gyvens D.Valys. Aš galiu pasakyti, kad per tuos 3–4 metus ne tą esu išgyvenusi“, – sakė N.Venckienė ir vėl ėmė pasakoti apie tai, kad jai teko išvysti savo brolį morge.

Prašys Seimo leisti dirbti ilgiau

Seimo laikinoji komisija trečiadienį nusprendė pakartotinai prašyti generalinės prokuratūros pateikti mergaitės paėmimo operacijos vaizdo įrašo. Jo Seimo nariai lauks iki pirmadienio vakaro. Į kitą posėdį, kuris vėl vyks trečiadienį, pakartotinai bus kviečiami prokurorai.

„Šiandien Seimo nariams iškilo papildomų klausimų, ką jie nori pamatyti. Tas akcentas, kad vizualus tų įvykių pamatymas, o ne skaitymas iš aprašomosios medžiagos, matyt, leis susidaryti teisingesnę nuomonę", – aiškino, kodėl priimtas toks sprendimas, V.Saulis.

Be to, komisija prašys Seimo sutikimo savaitei pratęsti komisijos darbą.

Primename, kad šią komisiją Seimas sudarė sausio 15 dieną. Jai parlamentas nurodė iki kovo 25 dienos parengti rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti Seimo narės N.Venckienės laisvę.

Nuo sausio 15 d. iki kovo pradžios – kai buvo pertrauka tarp Seimo rudens ir pavasario sesijų – komisija nedirbo.

Aiškindamas, kodėl nutarta mėnesį komisijai leisti nieko neveikti, jos pirmininkas Vytautas Saulis tuo metu aiškino, kad komisija vis tiek spės baigti darbą laiku.

Kreipdamasis į Seimą dėl buvusios teisėjos, „Drąsos kelio“ partijos atstovės neliečiamybės panaikinimo generalinis prokuroras iš viso nurodė šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius, pagal kuriuos norima N.Venckienei pateikti įtarimus.

D.Valys teigė, kad tyrimų metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad N.Venckienė padarė šiuos nusikaltimus: 2010 m. lapkričio 17 d. Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teisingumą vykdantį teismą. Taip pat buvusi teisėja nevykdė Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 m. gruodžio 16 d. sprendimo, kuriuo buvo įpareigota skubiai perduoti globojamą mergaitę jos motinai Laimutei Stankūnaitei.

Dar N.Venckienė įtariama 2012 metų gegužės 17 d. trukdžiusi antstolei vykdyti teismo sprendimą perduoti mergaitę motinai ir psichiškai gniuždžiusi vaiką.

Parlamentarė tokius kaltinimus neigia. Anot jos, tai, kad ji nepažeidė jokių įstatymų, įrodytų tik mergaitės paėmimo vaizdo įrašas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs