Kaip 15min sakė VRAAD direktorius Marius Švaikauskas, informaciją tikrina departamento pareigūnai, kurie ieško priežasčių, kodėl Neries vanduo ketvirtadienį nusidažė geltonai.
Pirminiais duomenimis, kuriuos pateikė M.Švaikauskas, greičiausia vienoje iš statybviečių, iš kurių teritorijos vanduo patenka į lietaus nuotekų leistuvą, kuriuo ir teka į Nerį.
„Vietoje yra specialistai, dabar laukiame skubiai atvykstančios laboratorijos, ieškome šaltinio, greičiausia tai turėtų būti statybvietė pagal tokį kiekį, kiek pamačiau ir pats nuvažiavęs. Tai kietosios dalelės, lyg smėlis būtų, dėl to ir įtariame, kad kažkur esančioje statybvietėje galbūt plauna gatves, sunkvežimių ratus, vanduo teka į išleistuvus. Šie nesugaudo, tuo nepasirūpina Vilniaus savivaldybė ir „Grinda“, todėl teka tie teršalai į Nerį“, – būdamas prie Neries kalbėjo M.Švaikauskas.
VRAAD direktoriaus teigimu, preliminarūs rezultatai iš laboratorijos apie teršalus bus gauti po kelių dienų. Kol kas aplinkosaugininkai ieško taršos šaltinio. Iškviesta ir Vilniaus savivaldybės bendrovė „Grinda“, privalėsianti išleistuvą prie Seimo užkimšti, kad teršalai netekėtų į upę.
„Tai yra kietosios dalelės, kurios nusės ant dugno. Jeigu teršalai būtų paviršiniai, tuomet galėtume statyti boną ir gaudyti. Šiuo atveju taip elgtis negalime, galime tik išleistuvą užkimšti“, – aiškino direktorius.
Išleistuvas, pasak M.Švaikausko, ilgas, todėl Nerį teršia tikrai nebūtinai šalia esanti kuri nors statybvietė: „Dabar darbuotojai važinėja ir ieško, kad galėtų plauti ratus, nes lietaus nėra, o vanduo bėga jau kelias valandas.“
Nustačius taršos šaltinius, kokie teršalų kiekiai išleisti į upę, atsakingam asmeniui teks už tai atsakyti – jam bus išrašytas protokolas ir pareikalauta atlyginti žalą.