Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 05 26

Nesibaigiančiais klausimais šauktiniai vos iš proto neišvarė kariškių

Šaukimą atlikti privalomąją karo tarnybą organizuojantis kariuomenės padalinys jaučiasi tarsi po apgulties – beveik dvi savaites kariams teko atsakinėti į tūkstančius elektroninių laiškų ir valandų valandas kalbėtis ne tik su šauktiniais, jų merginomis, darbdaviais, tėvais bei seneliais.
Lietuvos kariai
Lietuvos kariai / T.Pakalniškio nuotr.

Į šauktinių sąrašą patekę jaunuoliai 15min.lt skundėsi negalintys prisiskambinti specialiai šauktiniams skirtame Krašto apsaugos ministerijos (KAM) tinklalapyje skelbiamu nemokamu telefonu ir negaunantys atsakymų į klausimus, išsiųstus elektroniniu paštu.

Taip, daug buvo neprisiskambinančių, ypač pirmąją savaitę.

„Taip, daug buvo neprisiskambinančių, ypač pirmąją savaitę. Nepamirškite, kiek žmonių pateko į sąrašus, – 37 tūkst. Tai kaip jūs manote, kiek žmonių iškart pradėjo skambinti? Jų tėvelių, jų merginų, darbdavių?“, – klausė Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas majoras Žygimantas Adamonis.

Jis sakė, kad karo prievolės sistemoje dirba apie 60 žmonių, ir jiems teko ne tik atsakinėti į skambučius ir elektroninius laiškus, bet ir konsultuoti atėjusius pasikalbėti šauktinius.

Tarp interesantų – ir į šauktinių sąrašą nepatekę jaunuoliai

„Buvo didelis srautas. Pas mus visuomenė tokia, kad kiekvienas nori, kad jam indivudualiai būtų išaiškinta, nors tokie atvejai šimtą kartų aprašyti žiniasklaidoje, pranešimuose. Šią savaitę tos problemos nėra, nes ir pats girdžiu, kad telefonas ilgiau pabūna tylus. Pirmąją savaitę jis nenutildavo“, – teigė Ž.Adamonis.

Pašnekovo teigimu, šauktiniai taip pat aktyviai uždavinėjo klausimus elektroniniu paštu. „Vienu metu pas mus buvo 2 tūkst. neatsakytų žinučių “, – pridūrė jis.

Jei Vilniaus savivaldybės puslapis nulūžo registruojantis į darželius dėl kelių tūkstančių lankytojų, mes tai atlaikėme.

Ž.Adamonio teigimu, įvairių klausimų turėjo ne tik šauktinių giminės, seneliai, darbdavai ir merginos – sulaukta klausimų iš jaunuolių, kurie į šautinių sąrašą apskritai nepateko.

Jis teigė, kad klausimai buvo paprasti – kur kreiptis, kokius dokumentus turėti ir panašiai, kiekvienas skambinusysis norėjo, kad jam asmeniškai būtų paaiškinta, ką daryti.

Ž.Adamonis sakė, kad tik paskelbus šauktinių sąrašą, po tinklalapį naršė 150 tūkst. žmonių. „Jei Vilniaus savivaldybės puslapis nulūžo registruojantis į darželius dėl kelių tūkstančių lankytojų, mes tai atlaikėme. O dalis jų nusprendė dar ir paskambinti“, – teigė jis.

Daugėja savanorių

Pirmadienio duomenimis, atlikti privalomąją karo tarnybą užsirašė 1561 savanoris.

Trečdaliui jų jau patikrinta sveikata, 80 proc. pripažinti tinkami tarnybai. Iš viso rudenį privalomąją karo tarnybą atliks 3 tūkst. jaunuolių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?