Apie durklažuvės, dar kitaip vadinamos kardžuve, suradimą pranešė Aplinkos apsaugos organizacija „Mūsų žuvys“ savo feisbuko puslapyje.
„Va čia tai radinys! Maždaug 160 cm durklažuvė arba dar vadinama kardžuve! Šios žuvys labiau mėgsta sūrų vandenį, tačiau kartais užklysta ir į Baltiją“, – paskelbta įraše.
„Deja, žuvis rasta jau nugaišusi, todėl viliamės, kad mokslo bendruomenei tai bus įdomus ir vertingas radinys tyrimams“, – pridedama jame.
Su organizacija žuvies nuotrauka pasidalijo ją radęs Nerijus.
Kaip nurodo Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus, kardžuvės Baltijoje ties Lietuva sugaunamos labai retai.
Muziejaus tinklalapyje rašoma, kad šios žuvys sveria iki 650 kg, o ilgis siekia iki 4,9 m.
Kardžuvės subręsta 4-5 metų, gyvena – mažiausiai 9 metus.
„Stambi, plėšri pelaginė žuvis. Plaukia didžiuliu greičiu, tačiau mokslininkų nuomone, 100 km/val greitis – nerealus, tikrovėje, galimai, – apie 36 km/val.
Aptakus kūnas, dideli pelekai – priemonės tokiam greičiui pasiekti.
Kita išskirtinė savybė – kardžuvės prie akių turi specialius organus akims ir smegenims šildyti“, – aiškina Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus.
2012 metais Lietuvoje Karklėje poilsiavę žmonės taip pat tapo neeilinio įvykio liudininkais – iš jūros ištempta kardžuvė.
Kaip tuomet 15min pasakojo ties „Žilvičio“ stovykla poilsiavusi Edita, vienas žmogus iš jūros bangų parnešė didžiulę kardžuvę. Jis leido visiems smalsuoliams apžiūrėti žuvį, vėliau ją nusinešė.
Iš jūros parnešta kardžuvė buvo negyva.