2019 04 02

Norintys gydytis alkoholizmą turi stoti į eilę

Priklausomybės ligų centrai stebi augantį pacientų skaičių, tačiau norintys gydytis priversti stoti į eilę, rašo portalas Delfi.lt.
Vyras geria
Vyras geria / 123RF.com nuotr.

„Prieinamumo problema Respublikiniame priklausomybės ligų centre yra taip, kaip ir daugelyje kitų sveikatos priežiūros įstaigų. Guldymas yra planinis. Ypač didelės eilės yra psichosocialinio gydymo skyriuose, taip vadinamose „Minesotos“ programose. Į jas eilė yra apie mėnesį laiko ir ilgiau. Kituose skyriuose eilės yra mažesnės. Kiek man žinoma, į psichosocialinės reabilitacijos, arba taip vadinamus motyvacinės terapijos skyrius, kur stacionarinis gydymas trunka apie dvi savaites, eilė gali būti apie savaitę, maksimum dvi savaites. O į abstinencijos gydymo skyrius dažniausiai galima pakliūti per dvi tris dienas“, – portalui sakė Respublikinio priklausomybės ligų centro vadovo, gydytojo psichiatro Emilis Subata.

Po išsiblaivymo reikiamų vaistų alkoholio potraukiui mažinti pacientams taip pat gali tekti laukti 2–3 dienas.

Šiuo metu visoje Lietuvoje priklausomybės ligų centrai vienu metu į mėnesį trunkančią psichologinės socialinės reabilitacijos „Minesotos programą“ gali priimti vos 46 pacientus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai