Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 09 26

„Nota Bene“ atsisako grąžinti 174 tūkst. eurų Lietuvos kariuomenei, ši žada bylinėtis

Bendrovė „Nota Bene“ atsisako Lietuvos kariuomenei grąžinti 174 tūkst. eurų, už kuriuos ji pirko atsarginę lauko virtuvės įrangą.
Andrius Jazgevičius
Andrius Jazgevičius / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kariuomenės atstovai BNS pirmadienį informavo, kad žada kreiptis į teismą, kur sieks šiuos pinigus susigrąžinti.

„Bendrovė pasiūlė kariuomenei šalių susitarimu nutraukti tik 2014 metais spalio 1 dieną sudarytą preliminariąją sutartį dėl virtuvės įrangos ir atsarginių dalių pirkimo, o pagal ją 2014 metų spalio 8 dieną sudarytą tikrąją pirkimo sutartį laikyti įvykdyta. Bendrovė sutiko atsiimti tik pagal šią pirkimo sutartį pateiktas „ginčo“ prekes ir grąžinti kariuomenei už jas sumokėtus 4055,29 eurus“, – rašoma kariuomenės BNS pateiktame atsakyme.

Praėjusią savaitę „Nota Bene“ buvo įtraukta į nepatikimų tiekėjų sąrašą.

„Lietuvos kariuomenė, nesutikdama su tokiu UAB „Nota Bene“ pasiūlytu ginčo sprendimo būdu, ketina kreiptis į teismą dėl teisėtų interesų gynimo“, – teigia kariuomenės atstovai.

Antradienį „Nota Bene“ direktorius Andrius Jazgevičius rengia spaudos konferenciją. Pirmadienį įmonės pozicijos jis nekomentavo.

„Nota Bene“ visuomenei tapo žinoma Viešųjų pirkimų tarnybai rugpjūčio pabaigoje paviešinus, kad kai kuriuos virtuvės įrankius iš šios įmonės Lietuvos kariuomenė pirko aštuonis kartus brangiau nei rinkoje. Šie įrankiai iš bendrovės įsigyti už 4 tūkst. eurų vykdant sutartį, kurios vertė siekia maždaug 174 tūkst. eurų.

Kariuomenė siekė nutraukti sutartį, grąžindama nenaudotą lauko virtuvės įrangą ir pasiimdama sumokėtus pinigus.

Abi šalys sutinka nutraukti 2014 metais pasirašytą 1,6 mln. eurų vertės sutartį dėl lauko virtuvių atsarginių detalių ir agregatų pirkimo. Jos vertė beveik dvigubai viršijo planuotą pirkimo sutarties sumą, ji buvo numatyta 724 tūkst. eurų.

Teisėsauga vykdo ikiteisminį tyrimą įtariant, kad bendrovė galėjo klijuoti vokiečių bendrovės „Karcher-Futuretech“ lipdukus ant parduotos produkcijos ir siekė tai nuslėpti nuo Lietuvos kariuomenės. Taip pat vykdomas atskiras tyrimas dėl piktnaudžiavimo, siekiant dėl įsigijimo išaiškinti atsakingus asmenis krašto apsaugos sistemoje.

Praėjusią savaitę „Nota Bene“ buvo įtraukta į nepatikimų tiekėjų sąrašą. Tai reiškia, kad bendrovė trejus metus galės būti eliminuojama iš visų valstybės institucijų organizuojamų viešųjų pirkimų. Į šį sąrašą įmonę įtraukė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, įsigijusi iš „Nota Bene“ turistines prekes, kurių ji nepristatė nustatytu laiku.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dėl susidariusios situacijos paragino atsistatydinti krašto apsaugos ministrą. Juozas Olekas iš pareigų nesitraukia, sakydamas, kad pažeidimus išaiškino jo vadovaujama krašto apsaugos sistema, o visi duomenys perduoti teisėsaugai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos