„Mes rengiame teisės aktus ir siūlysime, kad nuo 2017 metų sausio 1 dienos vienam socialiniam darbuotojui tektų 10 šeimų“, – pirmadienį žurnalistams sakė A.Pabedinskienė.
Jos teigimu, savivaldybėse šiuo metu dirba 766 darbuotojai. Didinti darbuotojų skaičių 391 pareigybe kainuos apie 4 mln. eurų, sakė ministrė.
A.Pabedinskienė neatmetė galimybės, kad papildomų pinigų ministerija gali prašyti ir 2016 metų viduryje, jeigu bus peržiūrimas valstybės biudžetas.
Ji taip pat pranešė, kad nuo 2016 metų kovo bus skirtas papildomas finansavimas savivaldybėms socialinių darbuotojų, dirbančių su socialinės rizikos šeimomis, priežiūrai ir profesinei kompetencijai tobulinti. Tam Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skirs apie 200 tūkst. eurų.
Be to, nuo pirmadienio pradėjo veikti iš Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos ir Socialinių paslaugų priežiūros departamento specialistų suformuota mobili metodinės pagalbos komanda.
Ministrė taip pat sakė, kad šiais metais numatyta 21 mln. eurų skirti savivaldybėse kuriamiems bendruomeniniams šeimų namams, kur šeimos galės gauti konsultacijas, patarimų ar pagalbą, taip pat dalyvauti neformalaus ugdymo mokymuose ir seminaruose.
„Tai, ar savivaldybėse atsiras bendruomeniniai šeimų namai, priklausys nuo to, kaip greitai savivaldybės reaguos į mūsų kvietimą. Tikimės, kad vasaros pabaigoje turėtų būti pateikti projektai. Tos savivaldybės, kurios žino savo teritorijoje gyvenančių šeimų lūkesčius (...), tos savivaldybės bus lyderės ir jos greitai pateiks tuos projektus“, - teigė A.Pabedinskienė.
Svarstymų, kaip gerinti darbą su socialinės rizikos šeimomis, imtasi po nelaimės šių metų pradžioje, kai Kėdainių rajone vyras, įtariama, nužudė du savo vaikus, juos įmetęs į šulinį.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos BNS pateiktais duomenimis, 2015 metų pabaigoje socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitoje buvo įrašytos 9812 šeimos, jose auga 18 994 vaikai. Per 2015 metus į apskaitą įrašytos 1709 šeimos.