Kol sergamumas sumažės ir bus paskelbta gripo epidemijos pabaiga, įstaigoms, įmonėms rekomenduojama laikytis tam tikrų profilaktikos ir epidemiologinės priežiūros priemonių. Vilniaus sveikatos priežiūros įstaigos pailgins darbo laiką.
Dėl konkrečių mokyklų ir darželių veiklos turi apsispręsti kiekvienos įstaigos Administracija. Kai savivaldybė paskelbia gripo epidemiją, darželių ir mokyklų administracija gali priimti sprendimą laikinai nutraukti ugdymą atskirose ar visose klasėse. Mokyklų ir darželių vadovai turi apriboti masinius renginius įstaigose, sugriežtinti privalomą patalpų vėdinimą, valymą, užtikrinti asmens higienos reikalavimų laikymąsi, atidžiai stebėti ir žymėti neatvykusius dėl ligos. Sausio 29 d. duomenimis, Vilniuje pamokos nevyksta dviejose mokyklose. Ligoninių, poliklinikų, globos namų, viešojo maitinimo įstaigų vadovai taip pat turės užtikrinti patalpų vėdinimą, valymą ir pan.
Sveikatos priežiūros įstaigos dirbs ilgiau
Nuo trečiadienio sveikatos priežiūros įstaigų vadovai turės pertvarkyti besikreipiančių ligonių srautus, pailginti darbo laiką, eilinėmis darbo dienomis ir šeštadieniais, kad visi besikreipiantys būtų kuo greičiau apžiūrėti ir suteikta pirminė pagalba bei paskirtas reikalingas gydymas. Stacionarių sveikatos priežiūros įstaigų vadovai turės apriboti ligonių lankymus ligoninėse, sumažinti planinių operacijų skaičių.
Savivaldybė darbuotojams rekomenduoja nuotolinį darbą
„Mano, kaip savivaldybės Administracijos vadovo tikslas – užtikrinti sklandų funkcionavimą ir darbų rezultatus. Savivaldybėje gripo epidemijos metu taikysime tokias lanksčias priemones, kad darbuotojai galėtų apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų bei apsaugoti aplinkinius – lankstesnį darbo grafiką, darbą nuotoliniu būdu, taip pat vaišinsime darbuotojus arbata su citrina, imbieru ir medumi. Kviečiame savivaldybės darbuotojus, o taip pat ir visus vilniečius, esant menkiausiems įtarimams dėl savo ar savo vaikų sveikatos, laiku kreiptis į gydymo įstaigas, kurios epidemijos metu dirbs ilgiau", – sako Administracijos direktorius Povilas Poderskis.
Kaip elgtis gripo epidemijos metu?
Pajutus pirmuosius peršalimo ar į gripą panašius simptomus, t. y. ūmi ligos pradžia, karščiavimas arba karščiavimas su šaltkrėčiu (>38° C), bendras silpnumas, galvos, raumenų skausmas ir nors vienas šių kvėpavimo takų sistemos simptomų: kosulys, gerklės skausmas, dusulys, nevykti į darbą, vaikų ugdymo įstaigas ir kreiptis į savo asmens sveikatos priežiūros įstaigas. Rekomenduojama vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis, vengti masinio žmonių susibūrimo vietų, kasdien vėdinti patalpas, valyti jas drėgnu būdu, dažniau plauti rankas, stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, laikytis higienos.
Pasibaigus gripo epidemijai sostinėje apie tai bus paskelbta atskiru savivaldybės Administracijos direktoriaus įsakymu.