„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 04 27

NVSC: ozono generatorių naudojimas patalpų dezinfekcijai yra nesaugus

Populiarėjantis ozono generatorių naudojimas patalpų dezinfekcijai yra nesaugus ir neleistinas, teigia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) / Valdemaro Šukštos / 15min nuotr.

„Spaudoje pasirodė straipsnių, kuriuose pristatoma, kaip įmonės įrengia ozono generatorius patalpų oro dezinfekcijai (...) Ozono generatoriai Lietuvoje nėra autorizuoti kaip biocidiniai produktai, todėl tokių prietaisų naudojimas patalpų oro dezinfekcijai yra negalimas“, – rašoma pirmadienį išplatintame pranešime.

Pranešime pabrėžiame, kad Lietuvoje ozonu leidžiama dezinfekuoti tik vandenį, o kvėpavimas ozono prisotintu oru gali sukelti įvairius sveikatos sutrikimus.

„Santykinai mažas įkvėpto ozono kiekis per trumpą laiką gali sukelti krūtinės skausmą, kosulį, dusulį, gerklės dirginimą, o sergantiems lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis, tokiomis kaip astma, jos paaštrėja, susilpnėja organizmo gebėjimas kovoti su kvėpavimo takų infekcijomis“, – perspėja NVSC.

Anot centro, nors yra mokslinių tyrimų, kurie rodo, kad didelė ozono koncentracija ore stabdo mikroorganizmų dauginimąsi, tačiau tokia koncentracija yra kenksminga žmogui ir mažiausiai dešimt kartų viršija aplinkoje leistiną kiekį.

Be to, nurodoma, kad net ir didelė ozono koncentracija nepaveikia poringose medžiagose (audiniuose, plytelėse ir kitur) nusėdusių mikroorganizmų.

„Taigi, norint ozono generatorių naudoti virusams ir kitiems mikroorganizmams patalpų ore naikinti, reikia labai aukštų, žmonių sveikatai pavojingų ozono koncentracijų, tačiau oras vis tiek nebūtų visiškai dezinfekuotas, nes ozonas neveiklus porėtoje medžiagoje“, – teigiama dokumente.

Kovo 30 dieną Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pranešė, kad siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso plitimo, ozonavimo įranga įdiegta Seime.

„Įdiegta ozonavimo įranga į ventiliacijos sistemą. Naktį visa salė ventiliuojama kartu su ozonu, praktiškai vyksta patalpos sterilizavimas“, – tuomet teigė parlamento vadovas.

NVSC, kaip efektyviausią priemonę, rekomenduoja patalpas valyti drėgnu būdu ir nuolatos vėdinti, o dezinfekcines medžiagas naudoti atsakingai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs