2021 08 10

Labai dažnas širdies veiklos sutrikimas, kurio lengva nepastebėti

Apšvietimo specialistui Nedui Hallickui, įpratusiam nešioti sunkią techniką, buvo 63-eji, kai jis pirmą kartą pastebėjo, kad kartais jam svaigsta galva. Vieną dieną N.Hallickas, gyvenantis Brukline, Niujorke, pasak jo, pasijuto toks išsekęs, kad lipdamas metro laiptais jautėsi tarsi koptų į kalną.
Elektrokardiograma
Elektrokardiograma / 123RF.com nuotr.

Jo šeimos gydytojas, įtaręs širdies problemą, atliko keletą tyrimų, įskaitant EKG, ir, pamatęs rezultatus, nukreipė jį pas kardiologą. Diagnozė: prieširdžių virpėjimas, dažniausiai pasireiškiantis širdies ritmo sutrikimas.

Esant šiam sutrikimui, prieširdžiai – dvi viršutinės širdies kameros, plaka greitai ir chaotiškai, nesinchronizuodami savo ritmo su skilveliais – apatinėmis širdies kameromis, atsakingomis už kraujo cirkuliavimą visame kūne.

Dėl to skilveliams gali nepavykti išpumpuoti pakankamai kraujo, kad patenkintų visus kūno poreikius – todėl ir suprastėja kraujotaka, atsiranda nuovargis ir dusulys.

Prognozuojama, kad per ateinantį dešimtmetį prieširdžių virpėjimas kamuos vis daugiau žmonių, nes visuomenė vis labiau sensta, o rizikos veiksniai, tokie kaip nutukimas, diabetas ir aukštas kraujospūdis, tampa vis dažnesni.

Žmogui per visą savo gyvenimą rizika susirgti prieširdžių virpėjimu yra didesnė nei 20 procentų, tačiau daugelis net nežino, kad turi šį sutrikimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais