Kaip pranešė savivaldybė, iki 2018-ųjų planuojama sutvarkyti slenkančius šlaitus, griūvančius paminklus, duobėtus, vandens išgraužtus takus, kurie kelia grėsmę lankytojų saugumui.
Numatyta atnaujinti 6 koplyčias bei apsaugoti kapinėse esančius paminklus.
Taip pat numatyta atnaujinti 6 koplyčias bei apsaugoti kapinėse esančius paminklus.
Apie tai ketvirtadienį kalbėta Vilniaus miesto savivaldybėje surengtame seminare, kuriame dalyvavo Lietuvos paveldosaugos specialistai, dirbantys kapinių tvarkymo srityje, Lenkijos Nacionalinio paveldo instituto, Varšuvos kardinolo Stefano Višinskio universiteto, nevyriausybinių organizacijų, švietimo įstaigų atstovai.
Šiems darbams skirta apie 3 mln. eurų: dalis – iš ES fondų, kuruojamų Kultūros ministerijos dar 360 tūkst. Eur skyrė savivaldybė.
Projektą rengia savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“.
Rasų kapinės jau daugiau nei 200 metų nebuvo tvarkytos kompleksiškai.
Dabar kapinių aplinka ir ten esantys kapai, paminklai, koplyčios takai ir želdiniai yra laiko apgadinti, reikalauja profesionalaus įvertinimo, žinių ir didelių investicijų.
Dabar kapinių aplinka ir ten esantys kapai, paminklai, koplyčios takai ir želdiniai yra laiko apgadinti.
Anot savivaldybės, sutvarkyti 11 ha istorines kapines su daugiau nei 14 tūkst. kapaviečių, 263 kultūros paveldo objektais, 12 įvairaus stiliaus koplyčių – didelis uždavinys.
Šiuo metu savivaldybė jau atliko esamų želdinių įvertinimą ir tvarkymo darbus, patvirtino kompleksinio tvarkymo koncepciją.