L.Čiakas iki dabar dirbo Valstybės kontrolės 1-ojo audito departamento direktoriumi.
Kaip teikiama Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) 15min pateiktame atsakyme, norą dalyvauti konkurse NŽT direktoriaus pareigoms užimti pareiškė 13 pretendentų, paskutiniame etape dalyvavo 9 asmenys.
Į konkurso komisiją, atsižvelgiant į teisės aktų reikalavimus, buvo įtrauktas premjero Sauliaus Skvernelio įgaliotas atstovas bei Valstybės tarnybos departamento deleguotas narys, taip pat – ŽŪM atstovai. Stebėtojų teisėmis renkant naująjį NŽT vadovą dalyvavo ir 3 visuomeninių organizacijų patikėtiniai.
Konkursą laimėjęs asmuo pareigas galės eiti, kai jo patikimumą patikrins Specialiųjų tyrimų tarnyba.
„Svarbiausias dalykas yra stabilizuoti ir suteikti institucijos darbui pastovumą ir vykdyti numatytus tikslus: nuosavybės teisės į žemės atstatymo procesą, žemės paskirties reikalų sutvarkymas, žemės santykių proceso planavimas. Aišku, yra tas momentas – institucijos reputacijos stiprinimas. Pastaruoju metu institucija nukentėjo nuo įvairiausių neigiamų įvykių ir bus bandymas atsikratyti viso to šleifo, kad Nacionalinė žemės tarnyba būtų moderni, progresyvi ir visų gerbiama institucija“, – BNS teigė ketvirtadienį NŽT vadovo konkursą laimėjęs 47-erių L. Čiakas.
Prieš tai NŽT vadovavęs Danielius Kuprys iš pareigų po ligos atleistas rugpjūčio 21 dieną. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pareiškė, kad jam nuolat kyla interesų konfliktas, nuomojantis žemės sklypus 13-oje iš 50 NŽT padalinių prižiūrimų teritorijų.
Vienu metu ūkininkaujantis ir NŽT vadovaujantis D.Kuprys nuomojosi maždaug 55,4 hektaro žemės iš valstybės skirtinguose regionuose.
Prieš D.Kuprį NŽT vadovavusios Daivos Gineikaitės karjera tarnyboje baigėsi po to, kai ji kai 2015 m. pabaigoje neblaivi vairuodama automobilį susidūrė su kitu automobiliu ir savo patarėjui nurodė padėti nuslėpti jos girtumą ir taip išvengti už tai gręsiančios atsakomybės.
Šiuo metu vis dar vyksta teismai dėl D.Gineikaitės girtumo nuslėpimo, sukeičiant kraujo mėginius.
Piktnaudžiavimo tarnyba byloje kaltinimai yra pareikšti ne tik girtai avariją sukėlusiai ir dėl to teisių 3,5 metų laikotarpiui netekusiai 35 metų D.Gineikaitei. Į teisiamųjų suolą kartu sėdo ir keturi Kauno klinikinės ligoninės medikai, manoma, bandę išsukti tuometinės NŽT vadovės uodegą – direktorius Gediminas Abeciūnas, jo pavaduotojas 42-ejų metų Kastytis Grigonis, gydytojas, laikinai vadovaujantis Kauno klinikinės ligoninės Priėmimo skyriui, 57-erių metų Artūras Šulnius ir 57-erių metų slaugytoja Salomėja Skersienė, šalia kurios namų buvo rasti vieni svariausių įrodymų šioje byloje.