„Projektuojamų senyvo amžiaus globos namų architektūrinės idėjos centrine ašimi pasirinkta 1846 m. statyta Melnragės mokykla. Ji buvo vieno aukšto su mansarda, vėlesniu laikotarpiu perstatyta paaukštinant pastatą iki dviejų aukštų, fasadus padengiant tinku. Šiuo metu pirmo aukšto mūras yra išlikęs autentiškas, vėlesniu laikotarpiu sumūryto antro aukšto būklė yra itin prasta, todėl numatoma nuardyti antrą pastato aukštą ir nuvalyti tinką, atkuriant autentišką mokyklos išvaizdą“, – pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.
Planuojant globos namų korpusų išdėstymą buvo remtasi kvartalo tankumo, mastelio, aukštingumo, užstatymo tipo analize. Korpusai dėstomi formuojant aiškią ir tvarkingą kvartalo struktūrą, tuo pačiu sukuriant tam tikrą užnugarį atkuriamo pastato tinkamam integravimui bei jo istorinio užstatymo struktūros išsaugojimui.
Visų patalpų išdėstymas ir dydžiai parinkti vadovaujantis europine praktika bei standartais kuriant pagerintos kokybės globos namus. Įėjimai į globos namus projektuojami gatvės ir vidaus takų lygyje, be bortelių ar slenksčių. Gyventojų kambariai ir higienos kambariai bus pakankamo ploto, kad senjorai jaustųsi komfortabiliai. „Projektuojamas pastatas ir jo prieigos pritaikytos žmonėms su negalia. Jie galės laisvai judėti ir naudotis visomis pagrindinėmis ir pagalbinėmis lankytojams skirtomis patalpomis, pavyzdžiui, avariniais išėjimais, kurie dažnai būna suprojektuojami tiesiog standartiškai, neatsižvelgiant į pastatų paskirtį ar jų gyventojus bei lankytojus“, – pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė.
Numatoma įėjimus ir tambūrus nuolat apšviesti natūralia arba dirbtine šviesa. Dirbtinis apšvietimas įjungiamas automatiškai. Iš lauko įėjimai į pastatą – rakinami.
Senelių namus numatyta suskirstyti į du korpusus. Juose atkuriamas mokyklos pastatas ir bus įrengtas vestibiulis, rūbinė, personalo bei medicinos kabinetai, gyvenamieji kambariai, administracinės patalpos, psichologo kabinetas, salė-koplyčia.
„Šiaurinėje pirmojo korpuso dalyje, pirmame aukšte numatomi gyvenamieji kambariai su pagalbinėmis patalpomis demensija sergantiems asmenims. Iš šių kambarių numatomas atskiras išėjimas šiaurinėje pastato dalyje, į atskirtą teritoriją pasivaikščiojimams“, – akcentavo A. Daujotienė.
Sklype šalia namų projektuojamos atviros žaliosios poilsio zonos. Automobilių stovėjimo vietos darbuotojams numatomos rytinėje sklypo dalyje, lankytojams – šiaurinėje, pietinėje ir vakarinėje sklypo pusėse palei esamas gatves.
Sklype šalia pagrindinių įėjimų į pastatą projektuojami pėsčiųjų takai, pritaikyti žmonių su negalia judėjimui.