Taryba pareiškė, kad instituto reorganizacijos tikslai jai atrodo nepagrįsti ir neaiškūs.
Esą dėl to taryba ir kreipėsi į teismą, kuris sausio 29-ąją patenkino jos prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir uždrausti įstaigos vadovui Konstantinui Povilui Valuckui registruoti instituto reorganizavimo sąlygas. Tai padaryti K.P.Valucką sausio 12-ąją SAM siūlymu buvo įpareigojusi Vyriausybė.
„Tarybos nariai (posėdyje – BNS) nepritarė instituto direktoriaus veiksmams, kadangi SAM vykdomo VUOI reorganizavimo tikslai nėra aiškūs ir tinkamai pagrįsti. Instituto tarybos posėdyje nutarta kreiptis į teismą siekiant sustabdyti skubotus su taryba nesuderintus instituto direktoriaus veiksmus“, – teigiama VUOI išplatintame pranešime.
Anot pranešimo, instituto taryba pagal VUOI statutą yra aukščiausias instituto valdymo organas. Trečdalis jos narių yra ne instituto darbuotojai, o kitų VU struktūrų atstovai.
Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas, išgirdęs apie teismo priimtą nutartį, teigė esąs apstulbęs. Tuo metu premjeras Andrius Kubilius pirmadienį pareiškė, kad VUOI imasi „stebėtinų veiksmų priešinantis pertvarkai“.
Įgyvendindama SAM parengtą Sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimo trečiojo etapo programą, Vyriausybė palaimino planus nuo balandžio 1-osios Onkologijos institutą padalyti į Onkologijos ligoninę bei Lietuvos onkologijos institutą.
Ligoninę planuojama sujungti su Santariškių klinikomis ir padaryti pavaldžią SAM, o institutą – Švietimo ir mokslo ministerijai. SAM nuomone, ligonių gydymą reikia atskirti nuo mokslinių tyrimų. Siūloma sukurti Valstybinį mokslinių tyrimų institutą, kuris galėtų bendradarbiauti su visomis gydymo įstaigomis, o ne su viena.
Tuo metu onkologai tvirtina, kad mokslinės ir klinikinės dalies atskyrimas būtų prastas žingsnis, o grėsmė visų pirma iškiltų pacientams.
Kasmet Lietuvoje onkologinėmis ligomis suserga apie 17 tūkst. žmonių, o kitų sričių medikai ne visada sugeba diagnozuoti ir gydyti šią grėsmingą ligą.