Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 03 17

Opozicija iš pareigų planuoja versti dviejų Seimo komitetų pirmininkus

Dviejų Seimo komitetų nariai ketina kelti klausimą dėl pirmininkų, priklausančių valdantiesiems konservatoriams, atstatydinimo. Opozicija siekia nuversti Seimo Kaimo reikalų komiteto vadovą Edmundą Pupinį bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką Arvydą Anušauską.
Vytautas Gapšys
Vytautas Gapšys / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

„Surinkti parašai dėl tokio klausimo iškėlimo“, – trečiadienį BNS sakė opozicijos lyderis „darbietis“ Vytautas Gapšys.

Jo teigimu, kyla klausimas dėl politinio pasitikėjimo minėtais Seimo komitetų vadovais.

„Kaimo reikalų komitete susiformavo kita dauguma“, – teigė V.Gapšys. Anot jo, vadovauti komitetui turėtų tos daugumos, t. y. opozicijos, atstovas.

Iš 9 Seimo Kaimo reikalų komiteto narių tik 3 priklauso valdančiajai koalicijai.

Kaimo reikalų komiteto pirmininko E.Pupinio teigimu, turėtų būti peržiūrėta komiteto sudėtis. „Siūliau, kad būtų peržiūrėtos komitetų sudėtys. Kažkaip nenormaliai išeina, kad iš frakcijos, kurioje yra per dešimt narių, du yra Kaimo reikalų komitete. Politiniai sprendimai turi būti priimami, jie negali būti blokuojami“, – BNS sakė E.Pupinis.

NSGK valdančiųjų ir opozicijos balsai yra pasiskirstę po lygiai – ir vieni, ir kiti turi 6 atstovus šiame komitete.

Man gaila opozicijos ir jų tokių konvulsijų bet kokiu atveju suardyti rimtį valstybėje. Galima pradėti ardyti nuo komitetų, galima pradėti ardyti nuo premjero, bet tai nenaudinga valstybei.

V.Gapšio teigimu, NSGK pirmininko A.Anušausko likimas priklausys ir nuo to, kokią jis pateiks informaciją apie jo paskelbtas žinias, jog partijos gali būti finansuojamos iš kontrabandos pinigų.

Antradienį per spaudos konferenciją A.Anušauskas pareiškė, jog Lietuvoje nusikalstamu būdu įgytos lėšos naudojamos ir siekiant daryti politinę įtaką.

„Kiek gauname žinių, yra svarbu pabrėžti, kad tokios lėšos taip pat naudojamos ir politiniams procesams paveikti, darant įtaką ir vietos savivaldybių, o galbūt ir kai kurių politinių jėgų sprendimams. Šiuo atveju, aš manyčiau, šešėlis turi savo politinę įtaką“, – kalbėjo konservatorius.

Pasak V.Gapšio, NSGK pirmininkas privalo pateikti konkrečių žinių šiems teiginiams pagrįsti.

„Jeigu jis pateiks informaciją ir nurodys konkrečiai kas ką finansavo, tuomet galbūt ir komiteto nariai nebalsuos dėl jo atstatydinimo. Negalima taip skaldyti Seimo“, – teigė opozicijos lyderis.

Tuo metu valdantieji svarsto, kad tokiu būdu opozicija mėgina koalicijos tvirtybę.

„Man gaila opozicijos ir jų tokių konvulsijų bet kokiu atveju suardyti rimtį valstybėje. Galima pradėti ardyti nuo komitetų, galima pradėti ardyti nuo premjero, bet tai nenaudinga valstybei“, – sakė E.Pupinis.

Antradienį Vidmantui Žiemeliui iš valdančiųjų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų perėjus į opozicinę Krikščionių partijos frakciją, keturių partijų koalicija Seime nebeturi formalios daugumos. Be V.Žiemelio valdantieji turi 70 balsų iš 141.

Paramą valdantiesiems yra pažadėjusi 3 atstovus parlamente turinti Valstiečių liaudininkų sąjunga. Tačiau jie savo balsus yra pažadėję tik balsuojant dėl nepasitikėjimo Vyriausybe ir nepagrįstų interpeliacijų ministrams.

Permainų koaliciją sudaro Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Tautos prisikėlimo partija bei Liberalų ir centro sąjunga.

Prie opozicijos šią savaitę prisidėjo 13 narių turinti Krikščionių partijos frakcija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos