„Manau, kad ministras pridarė labai daug žalos. Jeigu būtų pasitraukęs anksčiau, būtų gerokai mažiau nukentėjęs pasitikėjimas tiek Vyriausybe, tiek premjeru, tiek Seimu. Užtrukome dvi savaites ar net daugiau diskutuodami apie ministro mamą, jo sklypus ir panašiai. Galėjome viso to išvengti“, – trečiadienį BNS sakė konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.
Liberalų vadovas Eugenijus Gentvilas teigė, kad laiku neatsistatydindamas B.Markauskas neįvertino situacijos rimtumo.
„Kaip visada politikai nesugeba įvertinti, kas laukia atsidūrus tokioje situacijoje. Reikėtų numatyti, kad visos bėdos išlįs, jos gali būti nedidelės, bet jos taps didelėmis. Tad B.Markauskas pavėlavo“, – sakė liberalas.
„Jis pakenkė sau pačiam. Išlenda dar kaimynai, kurie pasako, kad taip buvo, įsivaizduokime, mama, šeima įveliama į tą situaciją, jau grynai psichologiniai dalykai. Politinė reputacija iš tiesų tokia, kad kyla klausimai, ar nesijaučia (ministras – BNS) kaltas dėl prezidentės ir premjero konflikto, pusiau tokia krizė valstybės valdyme“, – žemės ūkio ministro padarytą žalą vardijo E.Gentvilas.
G.Landsbergis svarstė, kad apsispręsti ministrui galėjo padėti ir opozicijos parengta interpeliacija. Trečiadienį Seime surinkti jai pradėti būtini parašai.
„Manau, kad jie pajuto, jog interpeliacija būtų pavykusi, nes tokios indikacijos buvo, kad yra nemažai balsų ir tarp pačių „valstiečių“, kurie būtų ją palaikę“, – tvirtino konservatorius.
Socialdemokratų partijos atstovas Algirdas Sysas sakė sveikinantis B.Markausko sprendimą.
„Geriau vėliau negu niekad. Bet aš manau, kad ponas B.Markauskas ir „valstiečių“ frakcija pati sau pasidarė papildomų problemų. Galėjo iškart tai padaryti“, – BNS teigė parlamentaras.
A.Syso bendrapartietis Juozas Olekas apgailestauja kad premjerui prireikė „net ne vienos savaitės suprasti, kad šių pažeidimų klausimas keliamas ne šiaip ūkininkui B.Markauskui, o ministrui B.Markauskui“.
„Interpeliacija žemės ūkio ministrui parengta, pasirašiusiųjų Seimo narių yra pakankamai. Kaip žinia, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje taip pat yra manančių, kad ministras B.Markauskas turi atsistatydinti. Rengiama interpeliacija norime tuo pasakyti, kad vienareikšmiškai Konstitucijos ir įstatymų turi būti laikomasi, juk ministras davė priesaiką. Tuo tarpu premjeras taip ilgai nesupratęs, kad reikalavimai ministrui yra aukštesni nei ūkininkui tiesiog vengia Seimo kaltinimų savo Vyriausybės nariui,“ – pranešime žiniasklaidai cituojamas LSDP frakcijos seniūnas.
Dėl šeimos ūkininkavimo aplinkybių pastaruoju metu kritikos sulaukęs žemės ūkio ministras B.Markauskas trečiadienį po pokalbio su premjeru pranešė, kad traukiasi iš pareigų.
Jis teigė atsistatydinantis dėl šeimos interesų ir prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos.
B.Markauskas kritikos sulaukė naujienų portalui 15min paskelbus, kad jo šeima dirbo svetimą žemę be savininkų leidimo bei už tai gavo ES išmokas. B.Markauskas teigia turėjęs žodinius savininkų sutikimus.