2016 07 20

Oranžinis dviratis – ne „Audi“, ant Žaliojo tilto nestovės

Vilniaus valdžia pasimokė: sulaukusi kritikos dėl išduoto leidimo ant Žaliojo tilto kolonos eksponuoti „Audi Q2“, buvusiam merui Artūrui Zuokui nebeleido vienai dienai čia užkelti oranžinio dviračio. Ir iš viso nusprendė, kad mažiausiai metus ant tilto nebus jokių akcijų, vėliau leidimus gaus nebent menininkai. Anot A.Zuoko, savivaldybės komisijos sprendimą nulėmė „politinė miesto valdžia“.
Oranžinis dviratis
Oranžinis dviratis / A.Zuoko/„Facebook“ vizualizacija

Ryškiai geltonas „Audi Q2“ ant Vilniaus Žaliojo tilto kolonos pastovėjo, bet oranžiniam dviračiui ten vietos nėra. A.Zuokas įsitikinęs, kad savivaldybės Renginių komisija taip nusprendė tik dėl miesto valdžios politinio spaudimo.

„Motyvai labai keisti, bet man politiškai suprantami, nes aš irgi nelabai tikėjausi, kad politinė miesto valdžia leis komisijai priimti tokį sprendimą, nors komisijos nariai bendraudami tyliai palaikė šią idėją.

Pagrindinis argumentas mane labai nustebino: tai yra jautri vieta ir miestas dar tam nepasiruošęs. Bandžiau priminti, kad buvote leidę „Audi“ automobilį pastatyti, o automobilis kaip tik yra komercinis projektas, skatinantis ir parodantis vartotojišką kultūrą ir jo pastatymas ant paminklo postamento tarsi paminklas vartotojiškumui“, – po sprendimo kalbėjo A.Zuokas.

Oranžinis dviratis, pasak buvusio mero, taisytų tą žalą, kuri padaryta leidžiant užkelti ant Žaliojo tilto automobilį. Be to, tai yra ekologiško miesto simbolis, sukanka 15 metų nuo tos vasaros, kai pirmieji oranžiniai dviračiai išriedėjo į Vilniaus gatves. Tuomet jie per kelias dienas buvo išvogti ar sulaužyti.

Pagrindinis argumentas mane labai nustebino: tai yra jautri vieta ir miestas dar tam nepasiruošęs. Bandžiau priminti, kad buvote leidę „Audi“ automobilį pastatyti, – sakė A.Zuokas.

Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas teigė, kad miesto savivaldybė nusprendė kol kas neleisti jokių akcijų ant Žaliojo tilto kolonų. Esą galbūt po metų čia jau bus galima rengti meninius projektus, nes tik tokiems bus išduodami leidimai.

„Mes jau pasimokėme su „Audi“, kodėl reikėtų kartoti tą klaidą dar kartą? Konsumerizmo ir įvairiausių daiktų, kurie nesusiję su kultūrinėmis, meninėmis iniciatyvomis ir panašiais dalykais, eksploatavimo esame apsisprendę neleisti. Bent jau kokius metus tegu ten žydi gėlės. O po metų pasižiūrėsime, kaip galima meno, kultūros tam tikrus reiškinius leisti laikinai eksponuoti ant tilto. Bet jokių daiktų, prekių, komercinių dalykų“, – tvirtino G.Paluckas.

Tuo tarpu A.Zuokas jaučiasi prisidėjęs prie sprendimo, kad kai kurios miesto erdvės privalo išlaikyti savo veidą ir jose negali vykti jokios reklaminės akcijos. Žaliasis tiltas tokiu būdu atsiduria vienoje eilėje su Katedros ir Rotušės aikšte.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai