Pasak parlamentaro, parašų skaičius nėra galutinis – dar reikės nuspręsti, kada baigti juos rinkti.
„Mums reikia nuspręsti, kada jau mes sustosime juos rinkti ir tada jau eis į Seimo pirmininkės sekretoriatą kaip teikimas. Sekretoriatas tada rengia nutarimo projektą, dėl kurio turi balsuoti Seimas“, – kalbėjo T.V.Raskevičius.
Šiuo metu Seimas neposėdžiauja ir į salę parlamentarai grįš tik kovo mėnesį, tačiau gali būti šaukiama neeilinė sesija.
Pasak Laisvės partijos atstovo, dėl to galėtų sutarti Seimo dauguma.
„Nežinau, ar čia yra tas klausimas, čia galbūt koalicijos partneriai turi susitarti, ar čia tas klausimas, dėl kurio šauktina neeilinė sesija“, – teigė parlamentaras.
Jis iniciatyvos dėl apkaltos P.Gražuliui ėmėsi po to, kai to nesutiko daryti Etikos ir procedūrų komisija.
„Manęs nenustebino“
15min paklaustas, kaip vertina tai, jog surinkti parašai apkaltai, P.Gražulis teigė, kad tai jo nenustebino.
Tuo pačiu opozicijos atstovas pridūrė, kad apkaltą inicijavęs T.V.Raskevičius tokiu būdu siekia pelnyti simpatijų Vilniaus mero rinkimuose.
„Niekas manęs čia nenustebino (...) Ponas Raskevičius greičiausiai siekia tuo sutelkti savo elektoratą Vilniaus mero rinkimuose, bet aš manau, kad tegul čia Raskevičius nesistengia, nes yra kitas – aukštesnis ir gražesnis, tai – ponas Majauskas, kuris balsavo ir už narkotikų legalizavimą, ir už vienalytes santuokas“, – teigė P.Gražulis.
„Man atrodo, kad jo šitas aktyvumas nepadės jam tapti Vilniaus metu“, – pridūrė jis.
Už ką apkalta?
Apkalta P.Gražuliui inicijuota už tai, kad per rugsėjo 15 dieną vykusį Seimo posėdį jis balsavo už socialdemokratą Liną Jonauską, šiam nematant.
Teikti Seimui siūlymą pradėti apkaltos procesą reikia ne mažiau kaip 36 parlamentarų parašų.
Kaip rašė BNS, gruodį Etikos ir procedūrų komisija pripažino opozicinės Lietuvos regionų frakcijos atstovą P.Gražulį balsavus už kitą opozicijos atstovą L. Jonauską.
Nustatyta, kad P.Gražulis paspaudė L.Jonausko balsavimo mygtuką, kai šis nusisukęs kalbėjo su kitu parlamentaru.
2010 metais dėl to, kad Seime balsavo už tuo metu užsienyje buvusį kolegą Liną Karalių, buvo surengta apkalta ir tai dariusiam Aleksandrui Sacharukui, ir pačiam L.Karaliui.
Tuomet po balsavimo L.Karalius prarado parlamentaro mandatą, o A.Sacharukui kelių balsų persvara pavyko jį išsaugoti.
Tuomet Konstitucinis Teismas pripažino, kad šie parlamentarai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką. Ano teismo, Seimo plenariniame posėdyje balsuodamas už L.Karalių, A.Sacharukas nepaisė iš Konstitucijoje įtvirtinto Seimo nario laisvo mandato principo, taip pat iš mandato individualumo reikalavimo kylančio draudimo Seimo posėdyje balsuoti už kitą Seimo narį, išreiškė ne L.Karaliaus, bet savo valią, uzurpavo jo teisę savo nuožiūra balsuoti priimant įstatymus ir kitus Seimo aktus, iškreipė balsavimo rezultatus.
L.Karalius nusižengė išvykdamas atostogauti tuo metu, kai vyko Seimo posėdžiai.
P.Gražuliui apkalta gresia ir dėl to, kad Apeliacinis teismas yra pripažinęs jį kaltu korupcijos byloje. Procedūra dėl to nepradėta, nes laukiama galutinės instancijos – Aukščiausiojo Teismo – sprendimo.