Už tokį sprendimą balsavo septyni VRK nariai, prieš buvo du ir tiek pat susilaikė.
VRK teigimu, Rinkimų kodeksas draudžia kandidatams tiesiogiai ar netiesiogiai pirkti balsus, taip pat – ir dovanomis, paslaugomis, žadėti rinkėjams už balsavimą atsilyginti po rinkimų, turint tikslą paveikti jų valią.
Taip Rinkimų komisija įvertino politiko viešai duotą pažadą, kad jeigu bus išrinktas į Europos Parlamentą, jis pusę europarlamentaro atlyginimo skirs rinkėjams.
Birželio 7 dieną per naujienų portalo 15min surengtus debatus P.Gražulis sakė: „Aš manau, kad tokį atlyginimą nustato Europos Parlamentas, jis yra gana didelis, todėl aš ir žadu, jei manimi žmonės pasitikės, 50 proc. savo atlyginimo išdalinti žmonėms. Ir tai skelbsiu kiekvieną mėnesį, bus sudaryta komisija, bus prašymai, atrinks, komisijos manymu, svarbiausius prašymus, ir pusę atlyginimo atiduosiu Lietuvos gyventojams.
Kokiu būdu? Paprasčiausiai pervesiu į sąskaitą, į savo kortelę.“
Tą patį pažadą politikas pakartojo ir savo „Facebook“ paskyroje, kitur.
„P.Gražulis, būdamas kandidatu ir debatų metu, ir skleisdamas politinę reklamą būtent ir žadėjo žmonėms atsilyginti, skirdamas 50 proc. savo atlyginimo, jei juo pasitikės ir išrinks“, – ketvirtadienį pristatydama tyrimo išvadą sakė VRK darbuotoja Ilona Bondzinskaitė.
VRK narė Jolita Baušytė taip pat pabrėžė, kad pažadu norėta paveikti rinkėjų valią.
Tuo metu VRK narė Olga Kilkinova svarstė, kad minėtą politiko pažadą galima laikyti ir „socialine veikla, kuri pereina į labdarą“. Anot jos, norint konstatuoti rinkėjų papirkimą, būtina įrodyti, jog ši parama teko tam asmeniui, kuris už jį balsavo.
Pats europarlamentaras tvirtino, kad jo finansinės paramos gali tikėtis visi Lietuvos gyventojai, nepaisant, ar jie dalyvavo rinkimuose, ar nedalyvavo, ar balsavo už jį, ar nebalsavo.
„Bus sudaryta komisija (paramai skirstyti – BNS) ir niekas neklaus, ar tu dalyvavai balsavime, ar balsavai už Gražulį“, – ketvirtadienį per VRK posėdį kalbėjo P.Gražulis.
Jis sakė pažadu pusę europarlamentaro atlyginimo skirti žmonėms prisiėmęs socialinę atsakomybę. Politiko teigimu, Europos Parlamente mokami milžiniški atlyginimai ir dar daugybė priedų, todėl privalu dalytis tais pinigais su Lietuvos žmonėmis.
„Man atrodo, skatintinas dalykas, kad mes būtume socialiai atsakingi, kad jei gauname nemažas pajamas, kad mes dalintumėmės“, – sakė P.Gražulis.
„Visada tą darydavau (...) Klaipėdos rajone šimtams, o gal net tūkstančiams žmonių esu padėjęs. Ir ne tik žmonėms. Jei bendruomenės, kokie nors sporto klubai rengia šventes, visada stengiesi, kiek gali, prisidėti“, – tvirtino jis.
„Kodėl jūs manęs anksčiau nesvarstėte? Aš, būdavo, žmonėms žadu daug daugiau – pasimelsti už juos, jeigu už mane balsuos, žadu net gerą sveikatą ir net amžiną gyvenimą pažadu, kad tik balsuotų už mane“, – prisipažino buvęs ilgametis Seimo narys.
P.Gražulio teigimu, VRK sprendimas užkirs kelią visiems kandidatams ir partijoms prieš rinkimus žadėti kokią nors finansinę gerovę.
„Žinote, sekant jūsų logiką, pasirodo, partijos, kurios rašo savo rinkimų programose, kad didinsime atlyginimą, pensiją, mažinsime mokesčius, papirkinėja žmones. Nuo šiol nebus galima tokių dalykų rašyti programoje“, – sakė jis.
Rinkimų kodeksas draudžia kandidatams tiesiogiai ar netiesiogiai pirkti rinkėjų balsus, teikti dovanas, paslaugas, kitokį atlygį.
Per birželį vykusius Europos Parlamento rinkimus P.Gražulio vadovaujama Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) surinko 5,34 proc. rinkėjų balsų ir gavo vieną mandatą. P.Gražulis tapo europarlamentaru.
Pernai Konstitucinis Teismas pripažino, kad šis politikas, sąmoningai balsuodamas už kitą Seimo narį jam nematant, pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką. Dėl to gruodį per apkaltą panaikintas jo Seimo nario mandatas.
P.Gražulis dar yra teisiamas dėl LGBTQ asmenų niekinimo, anksčiau jis pripažintas kaltu korupcijos byloje, nes veikė šaldytos produkcijos gamintojos „Judex“ interesais