„Labai daug šita tema (dėl kirtimų – BNS) yra išsakyta miškų susitarime, kurio labai nemaža dalis yra perkelta ir į Vyriausybės programą, ir greitai miškų įstatymas bus svarstomas Seime. Tokiu būdu mes tą politiką jau vėliau vykdysim ir įgyvendinsim“, – LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ penktadienį sakė P.Poderskis.
„Man žmogiškai yra sunkiai priimtini tie kirtimai, kurie vykdomi prie priemiestinių, gyvenamųjų teritorijų, kur, sakykim, daug kas sutaria, kad tie rekreaciniai miškai galėtų ir turėtų išlikti (...) “, – pridūrė jis.
Ministras dėl kirtimų žada siekti sutarimo tarp verslo ir miškų mylėtojų, tačiau sako, kad socialiniai-ekonominiai aspektai irgi svarbūs: "Čia nėra vien tik tas interesas (miškų išsaugojimo – BNS), yra ir darbo vietos, medienos pramonė ir galbūt yra klausimų, kuriuos būtų galima spręsti ir, manau, kad juos būtų galima išspręsti“.
P.Podeskis taip pat sako, kad aplinkosauga ir verslas gali būti suderinami.
„Verslas ir aplinkosauga gali turėti bendrų tikslų, kartu sumažinti elektros energijos kainas ir taip paskatinti kitą pramonę“, – teigė jis.
BNS anksčiau rašė, kad užimti Aplinkos ministerijos vadovo pareigas P.Poderskiui pasiūlė premjeras Gintautas Paluckas, su kuriuo P.Poderskis 2015–2021 metais kartu dirbo Vilniaus miesto savivaldybėje – G.Paluckas buvo vicemeras, o P.Poderskis dirbo mero Remigijaus Šimašiaus patarėju, vėliau – administracijos direktoriumi.
Nuo 2021 metų rugsėjo būdamas lobistu jis atstovavo statybos, energetikos, finansų ir bankininkystės, sveikatos sektorių interesams. Lobistų sąraše jis liko ir šių metų rugsėjį tapęs Statybos sektoriaus vystymo agentūros direktoriumi. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra gavusi P.Poderskio prašymą išbraukti jį iš lobistų sąrašo.