Vykdydami šio atvejo tyrimą, veterinarijos inspektoriai patikrino pieno miltelių gamybos įmonę, esančią Lenkijos Zavercio (Zawiercie) miestelyje. Buvo tikrinamas pieno miltelių produkcijos gamybos ciklas, deratizacijos procedūros, žmogiškojo faktoriaus vaidmuo gamybos procese, be to, buvo patikrinti pieno miltelių partijos gamybos įrašai.
Atlikus išsamią pieno miltelių gamybos ciklo analizę, buvo nustatyta, kad miltelius užteršti galima buvo tik viename gamybos proceso etape, t. y. – nuo pieno miltelių maišo užpildymo iki maišo uždarymo, nes tik šis darbas atliekamas rankiniu būdu. Todėl neatmesta galimybė, kad pieno milteliai galėjo būti užteršti dėl darbuotojų kaltės. Kituose gamybos etapuose rizika eliminuota, nes operacijos vykdomos automatiškai, prie aukštos temperatūros ir slėgio.
Patikrinimo metu buvo nustatyta, kad minėtoje pieno miltelių įmonėje praėjusių metų liepos mėnesį buvo atliekami deratizacijos darbai. Žalingų graužikų naikinimas buvo vykdomas preparatu „Toxan Granulat“, kuris priklauso biocidų kategorijai, yra antikoaguliantas. Remiantis Lenkijos teisės aktais, šis preparatas nėra klasifikuojamas kaip pavojingas žmonių sveikatai, jis gali būti nuodingas tik naudojant dideliais kiekiais. Atidarius ir išsijojus 12 maišų po 25 kg, buvo rasta tik 11,2 g preparato granulių. Faktinių įrodymų dėl tiesioginės taršos pieno miltelių partijose nenustatyta.
Lenkijos atsakingos institucijos teigimu, toksikologų nuomone, preparato „Toxan Granulat“ rizika vartotojų sveikatai yra labai maža.