Maisto ratas – pagrindinis „Rainbow“ ritualas
Tai vyksta du kartus per dieną. Galime tai vadinti pusryčiais ir vakariene, tačiau tai tik „babiloniški“ terminai. Tai metas, kai visi susirenka į didžiulį ratą ne vien dėl maisto.
„Maisto ratas! Dabar!“ Tai reiškia, kad veiksmas prasidės kažkur po valandos.
„Food cirkle!“ – apie dešimtą valandą ryto plyšauja kažkur tolumoje. Kviečia į maisto ratą, tačiau niekas niekur neskuba.
Po poros valandų vėl tas pats, tačiau visi savo stovyklavietėse ramiai geria kavą.
Trečias šaukimas jau iš trijų žodžių: „Maisto ratas! Dabar!“ Tai reiškia, kad veiksmas prasidės kažkur po valandos. Visi palengva juda link pagrindinės susibūrimo vietos.
Susėda keliais didžiuliais ratais beveik tūkstantis žmonių. Į centrą atneša kelis puodus avižinės košės su miško uogomis. Ar jau valgysim?
Kažkas užveda dainą. Ačiū už maistą – jis gydo mus, Ačiū už vaikus – jie gydo mus. Ačiū už lietų – jis gydo mus. Ačiū už šeimą – tai gydo mus.
Visi stovi ratu susikibę rankomis. Kažkas pasiunčia bučinį kaimynui į žandą, petį, ranką.
Vieną dainą keičia kita. Visi stovi ratu susikibę rankomis. Kažkas pasiunčia bučinį kaimynui į žandą, petį, ranką.
Bučiniai apeina ratu per visus čia susirinkusius – nesvarbu, kokios tautybės ar lyties atstovai susikibę.
Niekas nestoja į eilę prie katilų. Košė ateina pati. Tereikia paduoti indelį pribėgusiam vaikui ir šis jau grįžta su koše. Vėliau tuo pačiu ratu vaikšto tie, kurie turi ką pasakyti.
Vienas reklamuoja savo jogos užsiėmimus, kitas mokins muzikos meno. Dar kitas praneša, kad netrukus čia bus daugiau žmonių, todėl reikia statyti naują didesnę ir patogesnę virtuvę. Kviečia nagingus šeimos narius į talką.
Vėliau taip pat ratu juda ir muzikantų pulkas. Jie dainuoja kažką linksmo, o kai kurie nešioja „stebuklingą kepurę“. Taip vadinama kepurė, į kurią renka aukas – juk reikės iš kažko vėl nusipirkti maisto kitai dienai. Tai vieninteliai čia egzistuojantys pinigai.
Babilono laiku – jau gerokai po pietų. Vakarinis toks ratas gali vykti su besileidžiančia saule ar tekančiu mėnuliu. Mėnesį trunkančio „Rainbow gathering“ susibūrimo kulminacija – pilnatis.
Ketvirtadieni kaip tik stoja ši mėnulio fazė. Numatoma, kad stovykloje tuo metu bus daugiausia žmonių – per 1500. Jie šoks ir dainuos iki ryto.
Vudstoko šalyje viskas kitaip
Kažkas žiūrėjo daug filmų ir „youtube“ vaizdelių ir nori sužinoti apie „žolę“ šioje bendruomenėje? Nerūkančiųjų gerokai daugiau. Paprastų cigarečių beveik nematyti. Daugelis kiekvieną cigaretę susisuka pats.
Šiek tiek aiškumo įneša svečias iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Jis pasako keletą skirtumų tarp panašių renginių, vykstančių čia ir už Atlanto. Ten susibūrimai būna žymiai didesni – susirenka dešimtimis tūkstančių.
Pakanka nevartoti alkoholio ir išjungti velniop išmanųjį telefoną.
JAV susibūrimuose daugiau patogumo. Veikia tualetai ir dušai, tvarkingas ir gausus maitinimo sektorius.
„Žolė“ keliauja laisvai – tarsi saldainiai. Ypač tose valstijose, kuriose ji legalizuota.
Kitose valstijose tenka saugotis policijos. Jei kažkas sušunka garsiai „seven up“, tai reiškia, kad užsuko įstatymo sergėtojai. Europos sambūriuose taip pat pasitaiko besimėgaujančių „žole“, tačiau tai į akis nekrenta.
Dabartinių laikų hipiams nereikia slėptis nuo kasdienybės marihuanos dūmuose. Pakanka nevartoti alkoholio ir išjungti velniop išmanųjį telefoną.
Madų vaikymasis ir susvetimėjimas – baisiau už narkotikus. „Žolės“ gali tiesiog nerūkyti, o Babilone išlikti laisvu beveik nėra šansų.