„Nerimą kelia tai, kad sprendimai Sveikatos apsaugos srityje yra priimami neatsižvelgiant ne tik į pacientams, bet ir įvairių sričių medicinos specialistams, gydymo įstaigų vadovams, kitų sričių specialistams atstovaujančių organizacijų teikiamas pastabas ir nuomonę. Lietuvos žmonės labiausiai kenčia dėl netinkamos vaistų kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis politikos, sveikatos paslaugų prieinamumo ribojimo, žmones neramina gydymo įstaigų reorganizavimo klausimai.
Ministras proteguoja ir palaiko tik jam pataikaujančių organizacijų atstovus, jei nuomonė skiriasi nuo jo, į ją net neatsakoma, vengiama susitikti ir išklausyti. Nebematome galimybių, kad A.Veryga galėtų toliau tinkamai ginti pacientų teises, todėl prašome gerbiamo Prezidento nebeskirti jo toliau į šias pareigas“, – rašo V.Augustinienė.
Pasak V.Augustinienės, žmonės, mokantys Privalomojo sveikatos draudimo įmokas, verčiami gydytis pigiausiais, daugiau šalutinių reakcijų turinčiais vaistais, praranda teisę gauti efektyvių, individualiai geriausiai tinkamų vaistų nemokamai ar / ir su didesne priemoka, nes vaistus reikia pirkti už pilną kainą. Dėl to ypač kenčia keliomis sunkiausiomis lėtinėmis ligomis sergantieji, kuriems vaistų parinkimas užtrunka kelis mėnesius, nes dar yra būtinas vaistų tarpusavio suderinamumas.
Trečiadienį prezidentas G.Nausėda susitiks su kandidatu į sveikatos apsaugos ministrus A.Veryga.
Kritikos A.Veryga sulaukė pakeitęs kompensuojamųjų vaistų išdavimo tvarką, kai išduodamas pigiausias sąraše esantis vaistas, nuo liepos 1-osios bus nustatytas ilgesnis laikotarpis, po kurio pacientui vėl būtų išduodami ekonomiškiausi kompensuojamieji vaistai.
Ekonomiškiausias kompensuojamasis vaistas pacientams bus išduodamas jį paskyrus pirmą kartą arba po ilgesnio kaip 12 mėn. laikotarpio. O sutrikus ekonomiškiausio vaisto tiekimui ir vaistinėms neturint galimybių jo užsakyti, pacientams bus išduodamas kitas tos pačios veikliosios medžiagos ir dozuotės mažiausios kainos vaistas.
Anksčiau sveikatos apsaugos ministras ketino vykdyti ligoninių pertvarką. Tačiau po tuometės prezidentės Dalios Grybauskaitės veto bei Seimo nepritarimo A.Veryga nebematė prasmės tęsti projekto, o neseniai jis pareiškė, kad pats nebeinicijuos ligoninių pertvarkos.
Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba atstovauja gyventojus, sergančius įvairių grupių pačiomis sunkiausiomis lėtinėmis ligomis (artrito, astmos, Bechterevo, diabeto, epilepsijos, širdies nepakankamumu, hipertenzija, vaikų vėžio, krūties, galvos smegenų, kiaušidžių ir kitomis vėžio, sutrikusios psichikos, osteoporozės, celiakijos, Parkinsono, nefrologinėmis, dermatologinėmis, cistinės fibrozės ir kitomis ligomis), susivienijusių 31 asociacijoje, kuriose yra per 20 tūkst. narių.