2009 11 27

Padėjėju įdarbino sūnų

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė ir mero padėjėja Larisa Dmitrijeva praėjusią savaitę savo visuomeniniu padėjėju įdarbino sūnų.
Larisa Dmitrijeva
L.Dmitrijeva savo, kaip tarybos narės, visuomeniniu padėjėju įdarbino sūnų T.Vitkauską. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Vilniaus meras Vilius Navickas pasirašė potvarkį, kuriuo Larisos Dmitrijevos, kaip Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narės, visuomeniniu padėjėju skyrė Tomą Vitkauską. Šis yra jos sūnus.

Lietuvos rusų sąjungai priklausanti politikė aiškino, kad sūnus įdarbintas visuomeniniais pagrindais, todėl jam nebus mokamas atlyginimas: „Jis bus visuomenininkas, be pinigų dirbs. Jis yra jaunas žmogus, studentas. Tokie žmonės vangiai dalyvauja politiniame procese ir apskritai visuomenės veikloje, todėl toks darbas reikalingas, kad jis priprastų, kad jam atsirastų noras.“

L.Dmitrijeva aiškino, kad sūnus jai padės bendrauti su visuomene, atliks kitus darbus, susijusius su internetu bei kompiuterinėmis technologijomis.

Paklausta, ar sūnui pavyks derinti studijas ir darbą tarybos narės padėjėju, politikė teigė, jog problemų nekils: „Juk yra dar laisvi šeštadieniai ir sekmadieniai.“

Gali svarstyti Etikos komisijoje

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininkas Žibartas Juozas Jackūnas, paklaustas, ką mano apie tokį tarybos narės poelgį, „15 min“ sakė, jog apie tai nieko negirdėjo, tačiau pripažino, jog politikams įdarbinti giminaičių nerekomenduojama. „Ačiū, kad pasakėte, būtinai apie tai pasikalbėsiu su meru prieš kitą tarybos posėdį ateinantį trečiadienį“, – sakė Ž.J.Jackūnas.

Anot jo, sunku vertinti poelgį nežinant visų aplinkybių: „Pasidomėsiu šiuo reikalu, o atsižvelgdami į aplinkybes spręsime, gal turėsime tarybos narės poelgį svarstyti komisijoje.“

Ž.J.Jackūnas sakė, kad Etikos komisija gali prieiti kelias išvadas: „Nustačius pažeidimą gali būti apsieita tik su įspėjimu, rekomendacija suderinti savo elgesį su politiko kodeksu, galime paprašyti viešai atsiprašyti, o blogiausiu atveju, jei nustatoma, kad vykdyta nusikalstama veika, tyrimo medžiagą atiduodame teisėsaugos institucijoms.“

Etikos komisijos pirmininkas pripažino, kad šios institucijos darbas yra daugiau sudrausminti politikus, pažadinti jų sąžinę, o ne bausti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos