Pajūrio regioniniame parke aptikta išnykusia laikyta paparčių rūšis

„Sensacija tiems, kam mokslas svarbu. Fundamentalus mokslinis darbas apie Pajūrio regioniniame parke aptiktą, anksčiau išnykusiu laikytą, papartį – Mažąjį varpenį ir išsaugotą gamtotvarkos darbais“, – praneša Pajūrio regioninio parko direkcija.
Mažasis verpenis
Mažasis verpenis / Erlando Paplauskio nuotr.

Kaip pranešama, būtent Klaipėdos apylinkių mažųjų varpenių populiacija – aprašyta pirmą kartą Europos mokslo istorijoje.

Pirmą kartą mažasis varpenis Europoje buvo aptiktas dabar sunaikintos Klaipėdos upės – Žvejonės slėnyje, Klaipėdos teritorijoje, Šarlotės mikrorajone.

Kaip praneša parko direkcija, bet tai bet kokiu atveju ta pati populiacija, kuri tada buvo neabejotinai gausesnė ir ko gero be pertrūkių.

„Pasaulyje rūšis buvo aprašyta ne pirmą kartą, tuomet nežinota, kad ši rūšis jau aprašyta Šiaurės Amerikoje, bet vis tiek ši mażojo varpenio populiacija įgyja ypatingą statusą, kažkuo primena Aukštumalos aukštapelkę savo svarba, tik ji pirmą kartą aprašyta Pasaulio pelkėtyros mokslo istorijoje, čia Europos.

Bet čia pirmą kartą aptikti gamtoje ir aprašyti mažojo paparčio gametofitai, ištirtas genetinės medžiagos kiekis, nustatyta, kad tai būtent tos rūšies gametofitas genetiškai“, - rašoma parko pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis