Už įvažiavimą į Neringą – 4 mln. litų
Drastiškiausiai pakelta rinkliava įvažiuojantiems į Neringos miestą. Pernai vasarą lengvųjų automobilių vairuotojams teko mokėti 20 litų rinkliavą. Šiemet ji išaugo net iki 30 litų. Tokią sumą teko pakloti atostogauti Neringoje susiruošusiems nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 20 dienos. Dabar, kuomet poilsiautojų srautas jau nuslūgęs, rinkliava sumažinta iki 20 litų.
Išsiruošę į Neringą automobiliais šią vasarą turėjo pakloti 30 litų įvažiavimo į miestą mokestį.
Dešimčia litų išaugusi rinkliava nemenkai papildė Neringos miesto biudžetą. Skaičiuojama, kad iš rinkliavos į kurorto iždą sukapsėjo beveik 4 mln. litų. Beveik visa suma suplaukė per vasarą.
„Šitie pinigai yra naudojami kurorto infrastruktūrai gerinti ir prižiūrėti. Neringa, kaip ir kiti miestai, daugiausia išsilaiko iš gyventojų pajamų mokesčio. Bet gyventojų pas mus labai mažai – 4700. O infrastruktūra naudojasi šimtai tūkstančių atvykstančiųjų. Kad išsilaikytumėm, vyriausybės sprendimu, įvažiavimo rinkliavą į Neringą leidžiama rinkti nuo neatmenamų laikų“, – pasakojo Neringos savivaldybės administracijos direktorius Algimantas Vyšniauskas.
Vasariški mokesčiai renkami ir rudenį
Tačiau įvažiavimo į Neringą mokestis – dar ne pabaiga. Kuo gilyn į kurortą, tuo poilsiautojų kišenės plonėjo. Kitas mokestis – už automobilių statymą. Jį pavesta rinkti bendrovei „Neringos komunalininkas“. Įmonė kurorte prižiūri penkias aikšteles – keturias Nidoje ir vieną Juodkrantės gyvenvietėje. Valandai pastatyti automobilį čia kainuoja 3 litus. O štai aikštelės prie pat savivaldybės įkainiai net kvapą užgniaužia. Valanda – 5 litai.
Taip kratant poilsiautojų kišenes už automobilių statymą Neringoje šiemet jau surinkta 205 tūkst. litų. Ši suma dar kiek šoktels, mat parkomatai šaltajam metų laikui kurorte bus išjungti tik rugsėjo 30 d.
Minkštos pagalvės įvertintos 0,5 mln. litų
Pagalvės mokestis renkamas visus metus, tačiau didžiausia nauda miestui iš jo – vasarą, kuomet Palanga plyšta nuo poilsiautojų.
Mokesčių gausa nuo Neringos neatsilieka ir Palanga. Įvažiavimas į ją poilsiautojams nekainuoja, tačiau apmokestinama nakvynė. Už kiekvieną svečių namuose ar viešbučiuose praleistą naktį tenka atseikėti po litą.
Tokią rinkliavą Palanga įsivedė 2012 m. Mokestis renkamas visus metus, tačiau didžiausia nauda miestui iš jo – vasarą, kuomet Palanga plyšta nuo poilsiautojų. Šią vasarą kurorto savivaldybė skaičiuoja surinkusi 480 tūkst. litų. Pasak savivaldybės specialistų, duomenis apie vasarotojų skaičių pateikė dar ne visi verslininkai, tad laukiama, kol iš pagalvės mokesčio surinkta suma perkops pusę milijono.
Palanga padidino mokestį automobiliams
Nuo pagalvės mokesčio Palangos vasarotojų piniginės gal žymiai ir nesuplonėjo. Tačiau automobilių statymui atseikėta su kaupu – nuo 2 iki 6 litų per valandą. Kuo arčiau jūros, tuo kaina didesnė.
Palangoje arčiau jūros automobilius stačiusiems poilsiautojams už valandą šią vasarą teko mokėti 6 litus.
Taip įkainotas stovėjimas kurorto gatvėje Palangai sunešė sumas, kurių kurortas nė nesitikėjo. Planuota surinkti 700 tūkst. litų, o sukapsėjo daugiau nei 800 tūkst. litų.
„Birželį padidinome paslaugos tarifą. Ten, kur valanda kainavo 3 litus, nuo birželio 1-osios teko mokėti 4 litus. Taip pat įvedėme vadinamąjį užmaršumo mokestį.
Nesusimokėjusieji už automobilio stovėjimą galėjo išvengti baudos, jei per parą spėdavo sumokėti dvigubai mažesnį – 40 litų užmaršumo mokestį. Seniau buvusią raudonąją zoną netoli Basanavičiaus gatvės ir jūros paskelbėme žaliąja zona. Taip čia statomiems automobiliams pritaikytas 6 litų per valandą mokestis“, – skaičiavo Palangos miesto rinkliavų centro vadovas Gintaras Žukevičius.
O kurorto savivaldybės apetitas tik auga. Šiandien Palangos gatvėje sumontuoti 32 parkomatai, o kitąmet planuojama pastatyti dar kokius aštuonis, kad atvykę poilsiautojai už savo automobilių statymą galėtų susimokėti ir banko kortelėmis.