Pakruojyje lankėmės lapkričio darbo dieną. Pilkas dangus nepridėjo spalvų nedideliam miestui (apie 4,5 tūkst. gyventojų), kurio net pagrindinėse gatvėse gali užtikti vieną kitą nebegyvenamą namą.
Vis dėlto negali sakyti, kad miestas apmiręs. Gatvėse zuja automobiliai, nors vietiniai ir juokiasi, kad spūstis čia sukelia nebent tėvai, veždami vaikus į mokyklas ir darželius.
„Du automobiliai ir traktorius“, – taip apie „kamščius“ prie šviesoforų juokiasi patys pakruojiškiai.
Dujų beveik nebereikia
Pakruojo meras Saulius Margis nelinksmai šypteli paklaustas, kaip savivaldybė tvarkosi su tokiais iššūkiais kaip išaugusios elektros kainos.
„Už elektrą mokame pinigus. Kitaip nebus, nemokėsi – laidus nukirps. Taip, iššūkių yra. Pasvyravo kainos, gal truputį pamažėjo, bet tai bus didelis iššūkis. Bet nieko nepadarysi, gyventi reikia, o blogai visiems – tiek mums, tiek žmonėms“, – sako meras.
Šioje savivaldybėje švietimo, ugdymo įstaigos saulės elektrinių kol kas neturi įsirengusios, anot mero, šią problemą sprendė valstybė, buvo jau ir pirkimai suplanuoti, bet esą nėra nei kam projektuoti, nei kam statyti:
„Eilė jums ateis po metų ar pusantrų – sakė. Taip yra apkrauta. Mūsų vandens tiekėjai savo jėgomis yra pasistatę saulės elektrines, 70-80 kilovatų, tai amortizuoja vandens kainą, nes naudojama labai daug elektros, veikia siurbliai, perpumpavimas, vandenviečių priežiūra ir t.t. Manau, apie trečdalį elektros energijos jie pasigamina patys. Tai tikrai padeda. Planuoja ir Linkuvoje statyti iki 40 kilovatų elektrinę, tai nereikalauja jokių projektų.“
Už elektrą mokame pinigus. Kitaip nebus, nemokėsi – laidus nukirps. Taip, iššūkių yra.
Dujų šiame rajone šildymui jau beveik nenaudojama, tai leidžia turėti kiek mažesnes šilumos kainas žiemą. Anot mero, per šį rudenį visose savivaldybės įstaigose bus pabaigtas perėjimas prie biokuro.