2022 12 15

Palangiškiai į prezidentūrą atvežė peticiją su parašais baseinui išsaugoti

Palangos bendruomenė „Palangos santarvė“, siekdama apsaugoti miesto baseiną nuo Konkurencijos tarybos ketinimų atimti šį kurorto Savivaldybės pastatytą bendruomenei svarbų socialinį objektą iš Palangos miesto gyventojų ir perduoti jį valdyti privatininkams, parengė Kreipimąsi į šalies Prezidentą Gitaną Nausėdą.
Protesto prie baseino akcija
Protesto prie baseino akcija / Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Ketvirtadienį Palangos meras Šarūnas Vaitkus su šios bendruomenės pirmininke Daina Eimanavičiene atvyko į Vilnių, į Prezidentūrą, kur susitiko su Prezidento komandos nariais.

Pernai gruodį bendruomenė „Palangos santarvė“ organizavo protesto akciją, kuri buvo skirta Palangos baseinui ir sanatorijai „Pušynas“ išsaugoti. Šios protesto akcijos metu bendruomenė inicijavo peticiją už baseino išsaugojimą Savivaldybės žinioje. Palaikydami iniciatyvą savo valią išreiškė net 5480 asmenų – palangiškių bei visos mūsų šalies piliečių, iš jų popierinį peticijos variantą pasirašė 2426, elektroniniu būdu – 3054 asmenys.

Tad ketvirtadienį, nepaisant sudėtingų žiemiškų orų sąlygų, Palangos atstovai atvyko į sostinę ir Vilniuje, Prezidentūroje, įteikė ne tik Kreipimąsi į Prezidentą, bet ir peticiją su pusšešto tūkstančio palangiškių ir aktyviai elektroniniu būdu pasisakiusių piliečių parašais.

Palangos baseinas atidarytas 2019 m. kovą, jis pastatytas Palangos savivaldybės iniciatyva, tam panaudotos kurorto Savivaldybės biudžeto ir valstybės lėšos. Pagrindinė šio socialinio projekto paskirtis – išmokyti kurorto vaikus, gyvenančius prie jūros, plaukti, kad jie nebijotų vandens ir jame būtų saugūs. Taip pat sudaryti galimybes Palangos sporto centro ugdytiniams čia nemokamai treniruotis, o Palangos ir visos Lietuvos senjorams – sveikatintis už jiems priimtiną, neišpūstą kainą.

Nuo 2019 m. kovo mėnesio, kai buvo atidarytas baseinas, Palangos moksleiviai jame nemokamai apsilankė apie 76 tūkstančius kartų. Nemokamai lankosi ne tik antrokai, kuriems visoje Lietuvoje valstybė ir savivaldybės skiria lėšų įgyvendinant mokymo plaukti programą. Palangos baseine nemokamai plaukimo pamokas lanko beveik visų amžiaus grupių moksleiviai. Palangos miesto savivaldybė neperka šių paslaugų už šimtus tūkstančių eurų per metus, kaip yra priverstos daryti kitos savivaldybės, perdavusios savo baseinus valdyti koncesininkams.

Be to, vien nuo šių metų sausio iki lapkričio labai ženkli senjoro nuolaida Palangos baseine pritaikyta apie 4 tūkstančius kartų.

„Palanga daugiau kaip 20 metų neturėjo savo baseino – siūlėme privataus kapitalo verslui: ateikite, pastatykite! Rasime ir žemės sklypą, penkerius merus atleisime ir nuo nekilnojamojo turto, ir nuo žemės mokesčių. Norinčiųjų neatsirado. Savivaldybė 2017 m. pati ėmėsi iniciatyvos užtikrinti viešąsias paslaugas ir pastatyti baseiną moksleiviams mokytis plaukti, Sporto centro ugdytiniams sportuoti, senjorams ir kūdikiams, o ir visiems mums, palangiškiams, sveikatintis. Kai 2019 metais jį atidarėme, iškart, vos po kelių mėnesių, sulaukėme Konkurencijos tarybos dėmesio ir tyrimo“, – sako Palangos meras Š.Vaitkus.

Konkurencijos taryba prieš mėnesį informavo Palangos miesto savivaldybę, kad bus sprendžiama, jog Palangos miesto baseinas per 12 mėnesių nuo Konkurencijos tarybos nutarimo paskelbimo datos būtų perduotas privačiam verslui. Neįvykdžius šio nutarimo, bus skaičiuojama bauda – po 600 eurų už kiekvieną dieną iki Konkurencijos tarybos reikalavimo įvykdymo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai