„Tokią mintį turėjome iš valstybės parėmę pušynų apsuptyje esančius buvusius poilsio namus su jiems priskirta teritorija, šią pastato ir teritorijos panaudojimo galimybę kaip geriausią alternatyvą siūlo ir specialistai, išanalizavę „Auskos“ įveiklinimo galimybes“, – savo feisbuke pranešė kurorto meras.
Anot jo, ieškant geriausių sprendimų, kaip panaudoti šį unikalioje vietoje esantį turtą, buvo nagrinėtos kelios galimos veiklos: turizmas, socialinės paslaugos, stovyklos vaikams ir jaunimui bei kultūros renginiai), tačiau galiausiai prieita prie išvados, jog šioje vietoje tikslingiausia teikti sveikatingumo ir socialines paslaugas, t. y., rekonstravus „Auskos“ pastatą, jame įsteigti sveikatinimo paslaugų centrą, o teniso kortų vietoje pastatyti senjorų globos namus.
Meras atkreipė dėmesį į demografinę šalies padėtį, kai visuomenė sensta, tad ir sveikatinimo ir socialinių paslaugų paklausa, tikėtina, augs.
Kaip dalinosi Š.Vaitkus, pastačius senjorų globos namus „Auskos“ teritorijoje (teniso kortų vietoje), čia, gamtos apsuptyje, oriai gyventi bei gauti visas reikalingas paslaugas galėtų 40 senjorų. Taip pat būtų sukurta apie 20 naujų darbo vietų.
Globos namuose, be esminių kompleksinių paslaugų, būtų organizuojamos ir edukacijos, kultūriniai renginiai, dienos veiklos, taip pat – kineziterapijos užsiėmimai, mankštos bei masažai, galėtų veikti biblioteka, SPA.
Tad senjorai ne tik gyventų unikalioje vietoje, bet ir gautų visas jiems reikalingas paslaugas, būtinas oriai senatvei.
Kaip pranešė meras, siūloma, jog investuotų ir visą infrastruktūrą sukurtų koncesininkas, jis investuotų į esamą „Auskos“ pastatą, jį įveiklintų, pritaikytų sveikatinimo veiklai bei pats teiktų šias paslaugas.
Taip pat esamų teniso kortų vietoje koncesininkas pastatytų Globos namus bei perduotų juos Palangos miesto savivaldybei. Savivaldybės įmonė – Palangos miesto globos namai – čia teiktų socialines paslaugas.
Siūloma maksimali koncesijos trukmė – 25 metai, pasibaigus šiam terminui, visas sukurtas turtas liktų Palangos miesto savivaldybei.