Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 12 01

Palangos meras Š.Vaitkus: „Griežtai nepritariame sanatorijos „Pušynas“ privatizavimui“

Vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei antradienį paskelbus apie ketinimus penkis objektus, tarp jų ir Palangoje esančią ministerijai pavaldžią sanatoriją „Pušynas“, kitąmet perduoti Turto bankui, kurorto meras Šarūnas Vaitkus feisbuke paskelbė savo nuomonę. Jis teigia, kad griežtai nepritaria vienos didžiausių Palangoje sanatorijų privatizavimui.
Sanatorija „Pušynas“
Sanatorija „Pušynas“ / Palangos savivaldybės nuotr.

Savo poziciją meras išsakė socialiniame tinkle.

„Man, kaip Palangos kurorto merui, yra visiškai nesuprantama, kodėl prireikė priimti tokius politinius sprendimus, kuriais naikinamas pagrindinis kurortų prioritetas – sanatorinis gydymas, – rašė meras.

– Priminsiu, kad Vidaus reikalų ministerijai priklausantis poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ yra gražiausioje kurorto vietoje – vos keli šimtai metrų nuo jūros, su didele, 2,7 hektaro teritorija bei 3 tūkst. kv. metrų ploto sanatorinės paskirties pastatais. Šis reabilitacijos centras pats išsilaiko, iš valstybės nereikalauja jokių papildomų dotacijų.

Siekiant pagerinti paslaugų teikimo kokybę, čia įgyvendinami ir trys europiniai projektai, kurių vertė – apie 1 mln. eurų. Priminsiu, jog pastatą privatizavus, 5 metus neišlaikant vykdomos veiklos, valstybė privalės grąžinti ES paramą.“

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Šarūnas Vaitkus
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Šarūnas Vaitkus

Įžvelgia neūkiškumą

Meras savo pasisakyme pacitavo antradienį ministrės išdėstytus motyvus. A.Bilotaitė pasisakė, jog ministerijos rūpestis ir atsakomybė yra pareigūnų sveikata, o ne poilsio namų administravimas, be to, ministrė įžvelgia daug neūkiškumo.

A.Bilotaitė taip pat motyvavo, jog atlikta analizė atskleidė, kad esama labai daug neūkiškumo ir vis dar yra gajos tam tikros nomenklatūrinės privilegijos.

„Priėmėme sprendimą atsisakyti visų VRM nebūdingų funkcijų. Turime užsiimti tuo, kuo turime, o ne nebūdingomis veiklomis“, – teigė ministrė.

Pasak jos, VRM priklausančios sanatorijos gyvena iš komercinės veiklos, be to, tik nedidelė dalis jų teikiamų paslaugų tenka VRM pareigūnams.

„Esą 2020 m. „Pušyno“ reabilitacijos paslaugomis iš 15 tūkst. pareigūnų pasinaudojo vos 429 pareigūnai. Tačiau nereikia pamiršti, kad dar antra tiek pareigūnų „Pušyne“ kasmet sveikatinasi už savas lėšas – 2020 metais tokių pareigūnų sanatorijoje apsilankė apie 500, tad per praėjusius metus „Pušyne“ iš viso jų apsilankė apie tūkstantį“, – argumentus dėstė Š.Vaitkus.

Pasigenda valstybės paramos

Jo teigimu, pasakius A, reikėtų pasakyti ir B – tiesiai šviesiai paaiškinti, kodėl palyginti nedaug pareigūnų už valstybės lėšas sveikatinasi „Pušyne“.

Jei lėšų pareigūnų sveikatinimui VRM numatytų gerokai daugiau, „Pušyne“ atstatyti jėgas galėtų nors ir 100 proc. pareigūnų.

„O yra taip todėl, kad valstybė pareigūnų poilsiui ir sveikatinimui skiria ypač mažai lėšų. Šiais metais lėšų skirta rekordiškai mažai – 150 tūkst. eurų. O juk būtent nuo skiriamo finansavimo priklauso, kiek pareigūnų galės už valstybės lėšas pasigerinti sveikatą poilsio ir reabilitacijos centre.

Jei lėšų pareigūnų sveikatinimui VRM numatytų gerokai daugiau, „Pušyne“ atstatyti jėgas galėtų nors ir 100 proc. pareigūnų“, – įsitikinęs kurorto vadovas.

Teigiama, jog net ir savomis lėšomis „Pušyne“ apsilankantys pareigūnai patiria palyginus nedideles išlaidas. Para „Pušyne“, įskaitant apgyvendinimą, maitinimą 3 kartus per dieną ir procedūras, kainuoja apie 56 eurus.

„Pavyzdžiui, netoliese esančioje privačioje sveikatinimo paslaugas teikiančioje įmonėje kaina vienam asmeniui – daugiau nei dvigubai didesnė. Tad grįžtu prie ministrės argumentų, kad „Pušyną“ privatizuoti nuspręsta, nes tai yra politinė valia. Man kyla klausimas, kas yra politinė valia? – dėstė meras.

– Atleisti 100 darbuotojų, dirbančių šiame poilsio ir reabilitacijos centre? Kitąmet padaryti juos bedarbiais? Jau dabar, prieš šventes, darbuotojams ir jų šeimų nariams sukelti didžiulį stresą informuojant, jog 2022 m. jie bus atleisti? Šie žmonės yra priversti jau dabar ieškotis kito darbo. Tai reiškia, kad jau dabar įmonė yra žlugdoma. Ar tokia ir yra politinė valia? O gal politinė valia yra pagrindinės kurorto infrastruktūros naikinimas? Privatizuojamų sanatorijų vertimas butais?“

Pardavė pusvelčiui

Meras pateikė jau žinomą pavyzdį, kuomet Turto bankas prieš keletą metų pardavė Policijos komisariato pastatą Palangoje. Dabar valstybė už tą kainą Palangoje esą galėtų nusipirkti tik labai gerus 3 kambarių apartamentus. 15min primena, jog šis objektas aukcione buvo nupirktas už 570 tūkstančių eurų, o vėliau parduotas už daugiau kaip du milijonus eurų.

„Įvertinus visą šią situaciją bei prisiminus pirmojo karantino metu kone be poilsio dienų ir atostogų dirbusius, lauke ties įvažiavimais į miestus šalusius bei gyventojų judėjimą tarp savivaldybių kontroliavusius policijos pareigūnus, stebint didžiulę įtampą patiriančius ir kasdien su nelegalia migracija kovojančius pasieniečius labai norėčiau išgirsti atsakymą, kam prireikė valstybei privatizuoti gražiausioje pajūrio vietoje, kone ant jūros kranto esančią didžiulę teritoriją su sanatorinio gydymo pastatais?

Ar pareigūnai nenusipelnė kokybiškų sveikatinimo paslaugų už jiems prieinamą kainą? Ar čia yra politinė valia? Ir kieno tai yra politinė valia?“ – klausė meras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai