Sveiką gyvenimo būdą propaguojantys kauniečiai sako tikintys, kad jų siūloma alternatyva skiepams, sulauks susidomėjimo. „Į pirmą susiėjimą atėjo nedaug žmonių. Daugiausia pažįstami. Tačiau nemokama pirtis ir pamokos skirtos ne tik mūsų nariams, draugams, bet ir visiems kitiems. Svarbiausias mūsų tikslas, kaip aš sakau, pamokyti žmones be skiepo būti sveikiems“, – sakė „Žolinčių akademijos“ prezidentė Danutė Kunčienė.
Dalins patarimus
Pirmojoje pamokoje-pirtyje, kuri surengta penktadienį, buvo galima išbandyti žolinčių daromus masažus su karštais akmenimis, gintarais, o įšilus – įšokti į čia pat tekantį Nemuną. Kituose užsiėmimuose mobilioje pirtyje atėjusieji galės išgirsti, kaip namų sąlygomis grūdintis, pramokti pėdų masažo, kuris, teisingai atliekamas, padeda išvengti slogos. Taip pat ketinama kauniečius supažindinti su pirties kultūra: žolinčiai dalinsis patarimais, ką valgyti, kokias arbatas virti, kad pasikaitinimas pirtyje būtų ne tik malonumas, bet ir padėtų sustiprinti sveikatą, išvengti įvairių negalavimų.
Daugeliui atrodo, kad grūdinimasis – tik sveikuoliams įveikiamas dalykas. Tačiau iš tikrųjų niekas neliepia vos nutarus grūdintis lįsti į ledinį vandenį. Sakė D.Kunčienė.
Planuojama, kad sveikuolių pirtelė ir joje vykstančios sveikatinimo pamokos Panemunės šile bus organizuojamos kartą per mėnesį. Kol kas akademijos nariai nėra apsisprendę, kurią tiksliai mėnesio dieną kvies miestiečius į pirtį. Tačiau ši informacija pirmiausia pateks į akademijos interneto puslapį www.zolinciuakademija.lt
„Daugeliui atrodo, kad grūdinimasis – tik sveikuoliams įveikiamas dalykas. Tačiau iš tikrųjų niekas neliepia vos nutarus grūdintis lįsti į ledinį vandenį. Galima namuose pradėti grūdintis kontrastiniame duše: leidžiant pakaitomis šaltą ir šiltą vandenį. Tiems, kuriems ir šis variantas neatrodo įveikiamas, turiu kitą patarimą: galima kūną po maudynių įtrinti rankšluosčiu. Gerai išsitrynus kūną pagerėja kraujotaka“, – patarė D.Kunčienė.