Nacionalinis miškasodis Lietuvoje organizuojamas pirmą kartą ir vienu metu vyko visose šalies urėdijose. Panevėžyje prie akcijos prisijungė ne tik miestelėnai, bet ir įvairių įmonių, įstaigų darbuotojai.
Kastuvus ir kibirus su pušelėmis į rankas paėmė policijos pareigūnai, miškininkai, „Miško bičiulių“ būrelio nariai, politikai, kariškiai, aplinkosauginininkai ir visi tie, kurie neabejingi gamtai ir jos išsaugojimui.
Prieš pradedant miškasodį visus dalyvius pasveikino Panevėžio miškų urėdijos miškų urėdas Valdas Kaubrė. Vadovo teigimu, miškasodžiui buvo skirta maždaug 12 tūkstančių pušaičių.
Tikimės, kad panevėžiečių indėlis bus vienas didžiausių.
„Malonu matyti tokį didelį būrį žmonių, neabejingų miškui ir neišsigandusių nelabai kokių orų prognozių. Džiaugiuosi, kad sutikote šeštadienį praleisti su mumis, prisidėti prie krašto gražinimo.
Aplinkos ministerijos dėka ši diena paskelbta nacionaliniu miškasodžiu ir visos miškų urėdijos šiuo metu pradeda šį renginį. Tikimės, kad panevėžiečių indėlis bus vienas didžiausių. Kitą savaitę bus suvesti rezultatai. Tikiu, kad visi šiandien pasodinti medeliai prigis“, – prieš renginį kalbėjo miškų urėdas Valdas Kaubrė.
Po sveikinimo žodžio renginio dalyviai pasuko kirtimo link. Prieš imant kastuvus į rankas susirinkusieji išklausė miškininkų instruktažą apie tai, kaip teisingai pasodinti pušeles.
Kiek daugiau nei 10 tūkstančių pušelių buvo pasodinta maždaug per dvi valandas. Jų užteko padengti visam kirtimui.
Baigę pušelių sodinimą dalyviai į namus skirstytis neskubėjo. Kariškiai visus susirinkusius vaišino kareiviška koše, kuri buvo patiekta ant itin patrauklių lėkščių, pagamintų plonai supjausčius beržinį rąstą.
Taip pat visi dalyviai apdovanoti ir atminimo medaliu, liudijančiu apie indėlį į nacionalinį miškasodį.
Visoje Lietuvoje šio nacionalinio miškasodžio metu buvo pasodinta maždaug pusė milijono sodinukų.