Atnaujinta 20.33 val.
Respublikinė Panevėžio ligoninė 15min informavo, kad 20.10 val. buvo gauti Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojų testų dėl koronaviruso atsakymai, kurie visi yra neigiami.
Iš pradžių neįtarė
Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas sakė, kad pacientas paguldytas į ligoninę kovo 12 d. 21.20 val. Anot direktoriaus, pasitvirtino tai, ką kalba pasaulio medikai – kad liga pasireiškia ketvirtą penktą parą.
Esą čia yra ta pati situacija, pacientas užsikrėtė kelionės metu, bet jis iš pradžių nejautė jokių simptomų, tik kitus negalavimus, kurie dėl ligų jį kamuoja jau seniai.
Neoficialiais duomenimis, pacientas yra žinomas Panevėžio verslininkas, PAR jis lankėsi su kolegomis darbiniais reikalais.
„Atsiradus dusuliui ir kvėpavimo nepakankamumui, atsirado problemos ir jis perkeltas į reanimacinį skyrių. Kaip žinote, tai įvyksta ketvirtą penktą parą, ir tai įvyko. Pradžioje negalima buvo įtarti, kad jis yra užsikrėtęs ir galima tokia eiga. Jūs matote, kaip yra svarbu apsaugos priemonės, atstumai tarp žmonių, visa kita. Kol tai buvo Kinijoje, Italijoje, žiūrėjome internete. Šiandien tai yra Lietuvoje“, – sakė direktorius.
Medikai anonimiškai 15min tvirtino, kad koronaviruso tyrimą pacientui norėjo atlikti dar kovo 13-ąją, tačiau vadovybė kategoriškai tam priešinosi ir manė, kad tam nėra reikalo.
Pacientas turi gretutinių ligų, yra pagyvenęs, todėl yra rizikos grupėje ir dabar jo būklė dėl to sunki. „Visi kontaktavę asmenys suregistruoti, darbuotojų tyrimų pirma partija išsiųsta į Vilnių, rezultatai bus šiandien po pietų“, – sakė A.Skorupskas.
Direktorius užtikrino, kad nors sklinda gandų apie paciento mirtį, bet jis esą tikrai gyvas, gydomas izoliuotame reanimacijos skyriuje, jam teikiama visa pagalba.
Tiria 50 kontaktavusių asmenų
Su ligoniu kontaktavusių asmenų – daugybė. Tai pirmiausia medikai ir pacientai. Mėginių tyrimams trečiadienį išsiųsta apie 50, tačiau esą tai jau ne pirmasis ratas – artimiau kontaktavę jau ištirti.
Tyrimai dėl koronaviruso pacientui pačiam atlikti tik pasireiškus požymiams – pakilus temperatūrai, kilus dusuliui, kosuliui, nes esą PAR nebuvo rizikinga šalis, vyras neskrido per Vokietiją, Prancūziją, Nyderlandus ar kitas šalis, kur rizika užsikrėsti didžiausia.
Visi kontaktavę asmenys suregistruoti, darbuotojų tyrimų pirma partija išsiųsta į Vilnių, rezultatai bus šiandien po pietų, – sakė A.Skorupskas.
Į Lietuvą vyras grįžo praeitą ketvirtadienį, kovo 12 d., per Stambulą.
Direktorius teisinosi, kad dabar jau išties nesvarbu, iš kurios šalies atvyksta žmogus, tačiau anksčiau buvo atsižvelgiama į rizikos šalių sąrašą, kuris galiojo tuo metu. Dabar jau užsikrėsti, ligoninės vadovo teigimu, galima ir parduotuvėje, vaistinėje, bet kur.
A.Skorupskas ragino nesiremti gandais ir nenagrinėti paciento ligos istorijos, nes tai – konfidencialu. „Jis nei per pusę ligoninės ėjo, nei per du ketvirčius, tik pagal savo patologiją, buvo lokalizuota. Nebuvo taip, kaip einama per polikliniką“, – tikino jis.
Nė vieno mediko sveikata įtarimų nekelia, esą jie neturi simptomų ar nusiskundimų, bet tiriami. Medikai, kurių skaičiaus direktorius neatskleidė, yra izoliuoti. Ligoninė šiuo metu izoliuota, teikiama tik skubi pagalba.
„Pacientas yra vienas skyriuje, jis yra izoliuotas, šalia jo didelis būrys medikų“, – kalbėjo A.Skorupskas.
Visi izoliavosi
Respublikinės Panevėžio ligoninės reanimacijos skyriuje gydomas vyras PAR lankėsi su keliolika verslininkų, visi jie teigia esantys sveiki ir taiko saviizoliaciją, praneša BNS.
Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius BNS nurodė, kad su verslo misija į PAR vykę asmenys grįžo į Lietuvą, kai PAR dar nebuvo įtraukta į pavojingų valstybių sąrašą. Pasak prekybos rūmų atstovų, iš viso į misiją vyko keliolika verslininkų.
Tarpusavyje kontaktuojame ir bendraujame telefonu kelis kartus per dieną. Visi sveiki ir jokių nusiskundimų neturi, – sakė V.Matkevičius.
„Visi grįžusieji iš PAR jaučiasi sveiki. Visi yra saviizoliacijoje. Grįžome tuo laiku, kai PAR nebuvo įtraukta į pavojingų valstybių sąrašą. Tačiau suprasdami šio reikalo svarbą bei karantino sąlygas, saviizoliavomės. Tarpusavyje kontaktuojame ir bendraujame telefonu kelis kartus per dieną. Visi sveiki ir jokių nusiskundimų neturi“, – atsakyme BNS nurodė V.Matkevičius.
Jis, kaip ir kolegos, šiuo metu yra izoliavęsis namuose.
Dirbo be specialių apsaugos priemonių
Kadangi iš pradžių įtarimų koronavirusu nebuvo, medikai dirbo be specialių apsaugos priemonių. „Niekas negalėjo šito įtarti“, – sakė A.Skorupskas, prisipažinęs pats irgi bendravęs su pacientu, tačiau esą jau tada, kai kilo įtarimas ir todėl jis buvęs su speciali apsauga.
„Dar ne, generolas antru užėjimu tirsis“, – paklaustas, ar jau yra ištirtas, atsakė direktorius.
Kiek jau turime susirašę, visi jau karantinuoti, jų testai atliekami bus, – tikino A.Skorupskas.
Su kitais pacientais, sako direktorius, užsikrėtęs žmogus beveik nebendravo. O visi skyriai, kuriuose jis buvo, dezinfekuoti jau ne kartą.
„Šiuo metu dirba didžiulė NVSC grupė, jie aiškinasi pirmo ir antro rato kontaktus. Kiek jau turime susirašę, visi jau karantinuoti, jų testai atliekami bus. Jūs galvojate, jie visi užsikrėtę, o aš manau, kad taip nebus, dauguma darbuotojų nepatenka į rizikos grupę“, – tikino A.Skorupskas.
Pacientas šiuo metu dirbtinai prislopintas, pusiau sąmoningas, kad jam būtų lengviau kvėpuoti, sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius, o jo artimieji nusiskundimų neturi, jie izoliuoti. Kartu PAR buvę žmonės simptomų nejaučia, ligoninėje jų nėra, tačiau visi jie bus ištirti.
Ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Vaitkus paragino visus, kurie grįžta iš bet kokios šalies, izoliuotis. Šis pavyzdys rodo, kad iš pradžių gali nebūti jokių simptomų, o liga jau progresuoja.
Ministras: gydytojų izoliacija darbui netrukdo
Panevėžio ligoninė jau pradėjo naudoti apsaugos priemones iš rezervo, jį ketinama papildyti, tačiau esą kol kas nieko netrūksta.
Gydytojų izoliacija dėl kontakto su koronavirusu užsikrėtusiu pacientu nesutrukdys Panevėžio ligoninės darbui, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Izoliuotų medikų tikslaus skaičiaus ministras neįvardijo, tačiau tikino, kad kontaktų nebuvo daug.
„Ką tik kalbėjau su ligoninės vadovu, tikrai nesutrikdys darbui. Aš medikų tikslaus skaičiaus nepasakysiu, bet, kam reikėjo, ir tyrimai paimti, aiškinamasi, ar patys medikai neužsikrėtę“, – antradienį žurnalistams Seime sakė A.Veryga.
„Kadangi dauguma gydymo momentų to asmens vyko vienutėse, kontaktų nebuvo daug, ir tikrai tas reikšmingai ligoninės darbo neturėtų sutrikdyti“, – pridūrė vyras.
Tai antras pacientas Panevėžyje, užsikrėtęs koronavirusu. Pirmasis, apie kurį paskelbta sekmadienį, jaučiasi labai gerai, laukia pakartotinių tyrimų.
Būklė buvo sunki iki nustatant virusą
Skelbiama, kad užsikrėtusiam vyrui daugiau nei 60 metų, jis turi kitų sveikatos problemų, todėl jo būklė jau antradienio naktį buvo itin sunki.
Kaip pirmadienio rytą LRT radijui sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tai rizikos grupės pacientas.
„Jo mėginys buvo paimtas jau jam esant gydymo įstaigoje ir jau esant sudėtingai būklei. Tai pirmas toks rizikos grupės ir toks sudėtingas pacientas Lietuvoje. Dar naktį kalbėjome su gydymo įstaigos vadovu, jis iš karto ten keliavo (į gydymo įstaigą naktį – LRT.lt), nuvyko NVSC specialistai, kad įvertintų pačią vietą, kur virusas nustatytas, ir būtų imtasi visų apsaugos priemonių“, – LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ sakė ministras.
Ministras atskleidė, kad pacientui reikalingas ir dirbtinis plaučių ventiliavimas.
Suprasti akimirksniu
- Koronavirusas nustatytas iš Pietų Afrikos Respublikos grįžusiam asmeniui
- Pacientas gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje
- Pacientui yra 60 metų, jo būklė – itin sunki.
- Tai 18-as COVID-19 atvejis Lietuvoje, vienas žmogus pasveiko
- Kol kas visi užfiksuoti viruso atvejai Lietuvoje – įvežtiniai
- Pirmasis viruso atvejis Lietuvoje užfiksuotas vasario 28 d.
Respublikinė Panevėžio ligoninė antradienį ryte sustiprino apsaugą ir neįleidžia į įprastas procedūras atėjusių pacientų, dauguma jų yra vyresnio amžiaus, jiems apsaugos darbuotojai turi aiškinti, kad gydymas atidėtas.
Su šiuo atveju Lietuvoje iš viso patvirtinta 18 COVID-19 atvejų, visi jie – įvežtiniai. Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir išleista namo.
COVID-19 lietuvoje nustatytas 18 asmenų:
- Kovo 17 d. vienam asmeniui. Pacientui, grįžusiam iš Pietų Afrikos Respublikos, jis gydomas Panevėžyje.
- Kovo 16 d. trim asmenims. Du pacientai, grįžę iš Austrijos, izoliuoti ir gydomi Vilniuje, vienas, atvykęs iš Dominykos Respublikos, – Klaipėdoje.
- Kovo 16 d. dviem asmenims. Vyrui, grįžusiam iš Vokietijos, ir moteriai, parvykusiai iš Ispanijos, Madrido. Abu gydomi Vilniuje.
- Kovo 15 d. trim asmenims. Vyrui, grįžusiam iš Danijos, kuris gydomas Klaipėdoje. Vyrui, grįžusiam iš Austrijos, ir moteriai, kuri lankėsi Barselonoje ir Paryžiuje, jie abu gydomi Vilniuje.
- Kovo 14 d. trims asmenims. Iš Nyderlandų grįžusiam vyrui, kuris gydomas Panevėžyje. Iš Danijos grįžusiam vyrui, kuris gydomas Klaipėdoje; iš Italijos grįžusiam vyrui, kuris gydomas Vilniuje.
- Kovo 13 d. trim asmenims. Iš Tenerifės grįžusiai moteriai, gydoma Klaipėdoje; iš Italijos grįžusiam vyrui, gydomas Kaune; iš Ispanijos grįžusiai moteriai, gydoma Vilniuje.
- Kovo 10 d. dviem asmenims. Iš Italijos grįžusiai porai, gydomi Kaune.
- Vasario 28 d. vienam asmeniui. Iš Italijos grįžusiai moteriai, buvo gydoma Šiauliuose. Tačiau pasveiko ir buvo išleista iš ligoninės.