Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2021 08 21

Panevėžio rajono problemų žemėlapyje – ir nenušienauti plotai

Pastaruoju metu Panevėžio rajono gyventojai skundžiasi nesutvarkytomis gatvėmis, aikštelėmis, apleistų žemių ir nenušienautais pievų plotais, o po kilusios audros – ir lūžtančiais medžiais. Specialistai pastebi, kad šias ir kitas problemas gyventojai vis dažniau išsako viešai – Panevėžio rajono savivaldybės puslapyje, skiltyje „Problemų žemėlapis“.
Panevėžio rajono problemų žemėlapis
Panevėžio rajono problemų žemėlapis / Rimvydo Ančerevičiaus/„Jūsų Panevėžys“ nuotr.

Problemų įvairovė

Čia gyventojai valdininkams išsako spręstinas problemas ir palieka tokias žinutes.

„Sveiki. Gyvename Kiūčių km. Šalia yra valstybės saugomas Kiūčių piliakalnis, dar vadinamas Minakalniu. Pastebėjome, kad nuo 2009 m. piliakalnio pasodintas pušis užpuolė kenkėjai (pridedame foto). 2009 m. pastebėjome tik kelias nudžiūvusias pušis. 2010 m. jų jau buvo virš 20, o šiemet jau nudžiūvo apie 50 medžių. Tokiais tempais kenkėjai pušis sunaikins per keletą ateinančių metų. Gal yra galimybė išsaugoti likusius medžius gyvus? Purškiant ar iškertant užsikrėtusius?“

„Medetkų g. 13 sodas apleistas. Žolė virš galvos. Prašau susisiekti su savininku ir įpareigoti pjauti žolę. Atsakymas, kad sodo sklypas yra „Stiklo“ teritorijoje, netinka, kadangi sklypas yra Panevėžio rajono savivaldybės teritorijoje, o Savivalda turi atstovauti gyventojams. Savivalda skiria įspėjimus ir nuobaudas sklypų neprižiūrintiems piliečiams.“

„Išvažiuojant iš daugiabučių kiemo Dembavoje, prie Veteranų g. 2 namo, iš dešinės pusės labai prastas matomumas dėl augančios gyvatvorės. Situaciją pagerintų sferinis veidrodis, kad būtų matomos pagrindiniu keliu važiuojančios transporto priemonės.“

Rimvydo Ančerevičiaus/„Jūsų Panevėžys“ nuotr./Panevėžio rajono problemų žemėlapis
Rimvydo Ančerevičiaus/„Jūsų Panevėžys“ nuotr./Panevėžio rajono problemų žemėlapis

„Apleistas griūnantis pastatas. Pažeistos statinio laikančiosios konstrukcijos. Atviras statinys, sudužę langų stiklai, išlaužytos durys. Įvairios statinio dalys yra kabančios. Kyla pavojus žmogaus saugumui. Šalia yra vaikų žaidimo aikštelė, todėl kyla grėsmė vaikų saugumui. Taip pat yra požymių, kad pastate lankosi nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys piliečiai, kurie girtauja. Veisiasi laukiniai gyvūnai. Kadangi pastatas neprižiūrimas ir neeksploatuojamas, statinį būtina nugriauti arba užsandarinti užkertant galimybę prieiti artyn.“

Problemų skaičius – didėja

Pasak Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vadovo Eugenijaus Lunskio, jau dešimtmetį rajone veikiantis problemų žemėlapis padeda operatyviau spręsti iškilusias problemas. Anot jo, tai puiki priemonė greičiau, be papildomų laiko sąnaudų ir lėšų, pasinaudojant kompiuteriu arba mobiliaisiais įrenginiais, nurodyti rajone teikiamų infrastruktūros plėtros ir palaikymo paslaugų tobulinimo poreikį.

Rimvydo Ančerevičiaus/„Jūsų Panevėžys“ nuotr./Eugenijus Lunskis
Rimvydo Ančerevičiaus/„Jūsų Panevėžys“ nuotr./Eugenijus Lunskis

„Turėdami žemėlapį jaučiam pulsą, nes rajono gyventojai operatyviai informuoja apie įvairiausias iškilusias problemas: gatves, neprižiūrimas teritorijas, apleistus pastatus, nenušienautą žolę, išpiltas bešeimininkes šiukšles. Tai šiuolaikiška priemonė, sudaranti galimybę greičiau pastebėti ir spręsti problemas“, – teigė E.Lunskis.

Direktoriaus duomenimis, pranešimų apie problemas visame Panevėžio rajone vis daugėja. Vien šiemet žemėlapyje užregistruotos 42 problemos, pernai – 38. Žiemą gyventojai dažniausiai registruoja problemas dėl užsnigtų ir nevalytų ar nebarstytų šaligatvių, nevalytų kiemų. Vasarą – dėl nenupjautos žolės.

Rimvydo Ančerevičiaus/„Jūsų Panevėžys“ nuotr./Panevėžio rajono problemų žemėlapis
Rimvydo Ančerevičiaus/„Jūsų Panevėžys“ nuotr./Panevėžio rajono problemų žemėlapis

Sprendžia nedelsiant

Pranešamų problemų augimą stebi ir Panevėžio rajono savivaldybės Informacinių technologijų skyriaus vedėja Svetlana Jerpyliova: „Kas ketvirtį Audito skyriui teikiam ataskaitą, kiek yra elektroninių užklausų skirtingais būdais – per svetainę, per užduotus klausimus ir problemų žemėlapį. Pastebime, kad jų daugėja, ypač vasaros metu.“

Anot vedėjos, kiekviena problema, kuri gaunama žemėlapyje, nedelsiant siunčiama tos teritorijos seniūnui, o atsakymas viešoje erdvėje skelbiamas per 1–3 darbo dienas, problema šalinama kuo skubiau.

„Seniūnai gana intensyviai dirba su problemų žemėlapiais, patys sau žymi reikalingas pastabas, pavyzdžiui, kur ir kada nušienauta, kada tvarkomi keliai. Jeigu problema priskirta ne seniūnijai, ji siunčiama pagal paskirtį savivaldybės specialistams“, – teigė vedėja.

Registruoti gali bet kas

S.Jerpyliova paaiškino, kaip veikia problemų registravimo sistema. Anot jos, registruojamų problemų sistemos principas nėra sudėtingas: asmuo problemų žemėlapyje užpildo formą, kurioje reikia pasirinkti vietą žemėlapyje, nurodyti problemos tipą, ją trumpai aprašyti bei nurodyti savo kontaktinius duomenis, bent elektroninį paštą.

Registruojant problemą galima pridėti ir keletą nuotraukų, atspindinčių problemą. Viską užpildžius, problemos aprašymas ir nuotraukos pagal jos pobūdį keliauja arba seniūnams, arba savivaldybės specialistams.

Problemas galima žymėti Panevėžio rajono savivaldybės interneto svetainėje čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos