2015 01 19

Panevėžys spaudos veidrodyje: Buvusi valdininkė Vilma Kartanaitė apsivogė?

Naujienų portalas „Jūsų Panevėžys“ rašo, kad Panevėžio Statybininkų gatvės 54-ojo namo gyventojai šokiruoti – ketverius metus jų bendrijos pirmininke dirbusi buvusi Savivaldybės Civilinės saugos skyriaus vedėja Vilma Kartanaitė ne tik pasisavino apie 100 tūkst. litų kaupiamųjų lėšų, bet ir paliko nemenkus įsiskolinimus šilumos ir karšto vandens tiekėjams. Priremta prie sienos V.Kartanaitė gyventojams prisipažino pasisavinusi bendrijos pinigus ir žadėjo juos dalimis grąžinti.
Kristina Nakutytė ir Vilma Kartanaitė (dešinėje)
Kristina Nakutytė ir Vilma Kartanaitė (dešinėje) / 15min.lt nuotr.

Tačiau paaiškėjo, kad skolos grąžinimo dalimis sutartis su „Panevėžio energija“ buvo pasirašyta ne asmeniškai pačios V.Kartanaitės, o bendrijos vardu. Tad dabar liko skolingi visus mokesčius sąžiningai mokėję gyventojai. O pati V.Kartanaitė, tik išaiškėjus jos nešvariems darbeliams, metė darbą Savivaldybėje ir išvyko į Didžiąją Britaniją.

Dėl galimai stambaus masto vagystės ir pasisavintų lėšų iššvaistymo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Yla išlindo iš maišo

Kaip naujienų portalui „„Jūsų Panevėžys“ pasakojo, pats pirmasis apie galimą vagystę sužinojęs Panevėžyje žinomas odontologas Romualdas Venckūnas, viena jo pacienčių juokais paklausė, kokie žmonės gyvena jo name, kad „Panevėžio energijai“ yra skolingi apie 50 tūkst. litų. Be to, niekas jau tris mėnesius nepristato reikiamų dokumentų kompensacijoms už šildymą ir karštą vandenį gauti.

Manęs ir klausia, kokie bomžai pas mus name gyvena, kad prisikaupė tokios skolos.

„Manęs ir klausia, kokie bomžai pas mus name gyvena, kad prisikaupė tokios skolos. Iš pradžių pamaniau, kad juokauja, juk visi gyventojai, išskyrus dviejų butų, sąžiningai kiekvieną mėnesį moka mokesčius. Kokie dar gali būti įsiskolinimai. Vakare bevedžiodamas šunį gyventojų pradėjau klausinėti, gal ką daugiau girdėjo. Visi tik galvas kraipė. Bet, patikrinus visus duomenis „Panevėžio energijoje“, paaiškėjo, kad tai ne „pletkai“, o tikra tiesa“, – pasakojo R.Venckūnas.

Liko skolingi visi

Pradėjus tikrinti, kur yra penkerius metus rinktos namo kaupiamosios lėšos ir kodėl susidarė skola už komunalines paslaugas, paaiškėjo, kad namo gyventojai ne tik kad neturi sukaupę nė vieno lito, kitaip tariant, yra pliki basi, bet dar ir skolingi, rašo „Jūsų Panevėžys“.

„V.Kartanaitė su „Panevėžio energija“ pasirašė sutartį, per kiek laiko ir kokiomis dalimis grąžins įsiskolinimus, bet sutartį pasirašė ne savo, o bendrijos narių vardu. Be to, ir palūkanas jau turime mes visi mokėti. Paskutinis jos įnašas buvo apie 20 tūkst. litų, bet tie 20 tūkst. litų ne jos, o gyventojų sunešti pinigai už spalio mėnesį. Šį kartą V.Kartanaitė pinigų nepasisavino, o įnešė į kasą, nes visi jau sužinojo apie jos aferas“, – teigė Statybininkų gatvės 54-ojo namo gyventojas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Gaisras Panevėžio miesto savivaldybėje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Gaisras Panevėžio miesto savivaldybėje

Tik sužinoję apie vagystę gyventojai panoro visus piniginius namo reikalus patikėti tvarkyti ne naujai išrinktam bendrijos pirmininkui ar kitam įgaliotam asmeniui, o „Panevėžio butų ūkiui“. Tačiau to padaryti negalės, kol nebus padengti įsiskolinimai komunalininkams. Tad gyventojai tarsi atsidūrė užburtame rate.

„Dabar visi pasidarėme skolininkais. Nežinau, kiek čia teisybės, bet kiekvienas butas turi sumokėti vidutiniškai po 160 litų, kad galima būtų pereiti į „Panevėžio butų ūkį“. Kol nebus padengtos skolos, tol nebus galima to padaryti. Bet juk žmonės nekalti, kad V.Kartanaitė iššvaistė bendrijos gyventojų sąžiningai sumokėtus pinigus. Taip, vėliau teisme bus galima iš jos prisiteisti tuos pinigėlius, bet kada juos žmonės atgaus. Juk šiame name daug pensinio amžiaus žmonių, gyvenančių nuo pensijos iki pensijos. O juk ir šildymo sezonas“, – portalui „Jūsų Panevėžys“ kalbėjo R.Venckūnas.

Nekėlė įtarimo

Gyventojai spėja, kad vagystės iš namo bendrijos kasos galėjo prasidėti dar nuo tos dienos, kai beveik prieš ketverius metus V.Kartanaitė buvo išrinkta bendrijos pirmininke. Mat per visus tuos metus nė karto nebuvo sušauktas gyventojų susirinkimas, jokių ataskaitų, kur ir kaip panaudojamos kaupiamosios lėšos, niekas neprašė. Kita vertus, gyventojams jokių įtarimų, kad kažkas gali būti ne taip, net nekilo, nes visos sąskaitos ateidavo laiku ir jokių netikslumų jose nebūdavo.

Visi pasitikėjo V.Kartanaite, juk ji dirbo miesto Savivaldybėje Civilinės saugos skyriaus vedėja.

„Visi pasitikėjo V.Kartanaite, juk ji dirbo miesto Savivaldybėje Civilinės saugos skyriaus vedėja. Be to, kaip žmogus ji tikrai buvo labai maloni: visada pakalbins, paklaus, kaip sekasi. Kai mirė mano vyras, ji viena pirmųjų pareiškė užuojautą. Jos tėvai, gyvenantys tame pačiame bute, labai inteligentiški žmonės. Niekada net nebūčiau patikėjusi, kad gali įvykti tokie dalykai“, – kalbėjo R.Venckūno mama Emilija Venckūnienė.

Net ir išgirdusi apie galimą vagystę moteris iš pradžių pamanė, kad čia kažkoks nesusipratimas. Todėl nuskubėjo pas toje pačioje laiptinėje gyvenančius V.Kartanaitės tėvus, tačiau ir jiems tokia žinia buvo staigmena.

„Iš pradžių pamaniau, kad gal čia buhalterės kokia klaida. Mat tai ne pirmas toks atvejis mūsų bendrijoje. Dar prieš kelis metus bendrijos lėšas buvo iššvaisčiusi buhalterė, bet tai sužinojęs tuometis namo pirmininkas privertė ją parduoti turėtą dviejų kambarių butą ir grąžinti bendrijai skolą. Tačiau kaip problema bus sprendžiama dabar, neaišku, nes butas, kur gyvena V.Kartanaitė, priklauso ne jai, o jos tėvams, ji neturi nei buto, nei mašinos, nei darbo“, – portalui „Jūsų Panevėžys“ sakė E.Venckūnienė.

Gintaro Lukoševičiaus/BFL nuotr./Panevėžio miesto savivaldybė
Gintaro Lukoševičiaus/BFL nuotr./Panevėžio miesto savivaldybė

Pamoka visiems

Kita šio Panevėžio namo gyventoja, nenorėjusi sakyti vardo, baimindamasi užsitraukti V.Kartanaitės sūnaus nemalonę, teigė, kad namo gyventojai ruošiasi piketui. Išaiškėjus vagystei nedaug trūko, kad moterys užsipultų V.Kartanaitę. Jos adresu skriejo ne visai gražūs ir cenzūriniai žodžiai.

Moters teigimu, name gyvena daugiausia pensinio amžiaus žmonės, kuriems nelabai ir rūpėjo, kas yra daroma su jų mokamais pinigais, bet po šios vagystės visi tapo labai vieningi. Net į susirinkimą, kuris buvo sušauktas išaiškėjus vagystei, susirinko beveik visi gyventojai. Kaip juokauja pašnekovė, kaip pelės iš skęstančio laivo subėgo.

Jaučiamės taip, tarsi vagys būtų apšvarinę kiekvieną iš mūsų.

„Kol dar niekas neįrodyta, negali tvirtinti, kad V.Kartanaitė apsivogė, ji pati iš pradžių dar neigė, bet kai moterys ją užsipuolė laiptinėje, prisipažino. Tik atlikus auditą išlįs visi galai, bet, mūsų skaičiavimais, praėjusių metų spalio mėnesį „Panevėžio energijai“ ji buvo skolinga apie 35 tūkst. litų. O kaupiamųjų lėšų neliko nė lito. Per tuos 55 mėnesius, kai ji vadovavo bendrijai, buvo surinkta per 69 tūkst. litų, dar 27 tūkst. jai perdavė buvęs bendrijos pirmininkas. Tad vien kaupiamųjų lėšų turėtų būti beveik 100 tūkst. Labai abejoju, ar atgausime šiuos pinigus. Jaučiamės taip, tarsi vagys būtų apšvarinę kiekvieną iš mūsų. Bet apie tai visi bijo viešai kalbėti. Tačiau kažkas turi, nes tai gali būti pamoka ir kitoms bendrijoms, kaip svarbu tikrinti, kur yra išleidžiamas kiekvienas bendrijos litas“, – portalui „Jūsų Panevėžys“.teigė moteris.

Kaltę prisiėmė viena

Apie galimą buvusios bendrijos pirmininkės vagystę policijai pranešė vienas iš namo bendrijos valdybos narių Česlovas B. „Jūsų Panevėžys“ portalui vyras teigė, kad V.Kartanaitė niekam nekėlė jokių įtarimų. Nors per jos vadovavimo metus nė karto taip ir nebuvo sušauktas susirinkimas, o iš kaupiamųjų lėšų nebuvo atliekami jokie darbai, gyventojai namo pirmininke pasitikėjo.

Būtent Česlovui B. ji pirmiausia prisipažino, kad pasisavino ir galimai iššvaistė bendrijos lėšas. Tačiau kam jas panaudojo, moteris neatskleidė, rašo „Jūsų Panevėžys“.

„Apie tai, kad turi problemų, ji pirmiausia pasisakė man, o vėliau tą patį prisipažino ir visuotiniame gyventojų susirinkime. Teigė, kad bendrijos buhalterė čia niekuo dėta, dėl pasisavintų pinigų kaltę prisiėmė viena. Prižadėjo skolas grąžinti, bet jos kol kas tik auga. Kad būtų pasisavinusi tik kaupiamąsias lėšas, būtų viena, bet dar ir skolų paliko. Jas prižadėjo atlyginti iki pavasario, bet sutartį sudarė tai bendrijos vardu. Tad dabar tegul teismai iš jos išieško tai, ką pasisavino“, – sakė Česlovas B.

Šiuo metu – Didžiojoje Britanijoje

Pati V.Kartanaitė, gyventojų priremta prie sienos, metė darbą miesto Savivaldybėje ir išvyko iš Lietuvos.

Taip, padariau klaidų, bet esu pasirengusi už jas atsakyti.

Pati V.Kartanaitė, gyventojų priremta prie sienos, metė darbą miesto Savivaldybėje ir išvyko iš Lietuvos. Šiuo metu ji apsistojusi Didžiojoje Britanijoje. Nors gyventojams ji teigė, kad į Angliją, pas čia jau kurį laiką gyvenantį sūnų išvažiuoja dirbti, „Jūsų Panevėžio“ žurnalistams ji teigė Anglijoje atostogaujanti.

Paklausta, kaip susidarė tokios skolos ir kur dingo beveik 100 tūkst., moteris neneigė, kad turi finansinių problemų, tačiau jos ne tokios didelės, kaip nurodo patys bendrijos nariai.

„Tikrai nenoriu dabar leistis į detales, esu sudariusi sutartį, kad pinigus grąžinsiu dalimis. Taip, padariau klaidų, bet esu pasirengusi už jas atsakyti. Tai yra mano problema, todėl aš pati pinigus ir grąžinsiu“, – nekalbi buvo V.Kartanaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai