Jau po mėnesio turėtų prasidėti geležinkelio ir Smėlynės bei S.Kerbedžio gatvių pašonėje stūksančio išdaužytais langais buvusio mėsos kombinato griovimo darbai. Per pastaruosius porą metų tai jau trečias apleistas gamybinių pastatų kompleksas, sulaukęs investuoti į juos pasiruošusių naujų šeimininkų.
Prieš penkiolika metų bankrutavusio „Panevėžio maisto“ pastatus ir 6 hektarų teritoriją iš nekilnojamojo turto kompanijos „Nif Lietuva“ praėjusių metų gruodį įsigijo Vilniuje registruota bendrovė „Elotėja“, rašo „Sekundė“.
Panevėžio pabaisos rekonstrukcija – pirmasis šios statybomis bei didmenine ir mažmenine prekyba besiverčiančios įmonės stambus projektas. Dar 2013-aisiais „Elotėjos“ metinė apyvarta siekė 3 753 Eur., o pelnas – vos daugiau nei 1 544 Eur.
Dalimis šio komplekso nepardavė, apskaičiavome, kad apsimoka pirkti visą.
Praėjusiais metais pasikeitus „Elotėjos“ akcininkui bendrovės įstatinis kapitalas padidintas nuo 2 887 Eur. iki 491 000 Eur.
„Radome operatorių, kuris labai norėjo maisto prekių parduotuvės būtent buvusio mėsos kombinato vietoje. Dalimis šio komplekso nepardavė, apskaičiavome, kad apsimoka pirkti visą“, – „Sekundei“ teigė įmonės direktorius Algirdas Gaigalas.
Sužinojo žmonių nuomonę apie socialinio darbuotojo profesiją
Panevėžio kolegijos Medicinos ir socialinio darbo fakulteto Socialinio darbo studijų programos komiteto pirmininkė Stanislava Stanevičiūtė sako, kad abiejų apklausų rezultatai skiriasi.
Dar jauna, tik atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje atsiradusi socialinio darbuotojo profesija daug kam nesuprantama iki šiol, o prieš dešimtmetį visai nebuvo žinoma, skelbia „Sekundė“.
Socialiniai darbuotojai – dirbantys „Sodroje“ žmonės.
„Socialiniai darbuotojai – dirbantys „Sodroje“ žmonės“, – tuomet sakė pašnekovai. Kiti manė, kad tai – pašalpas mokantieji, o kai kam atrodė, kad socialinių darbuotojų darbas – plauti langus.
Per šiųmetę akciją studentai taip pat domėjosi gyventojų nuomone apie socialinį darbą, klausė, ką, jų manymu, socialiniai darbuotojai veikia, koks jų paslaugų prieinamumas. Pasak akcijos dalyvių, dauguma sutiktų panevėžiečių žino, kas yra socialinis darbas, supranta jo svarbą, rašo „Sekundė“.
„Socialinis darbas – nemokama pagalba“, „Socialinis darbuotojas pagelbėja ligoniams ir vienišiems žmonėms“, „Socialinis darbuotojas rūpinasi vaikais, padeda psichikos sutrikimų turintiesiems“, – taip į klausimus atsakė praeiviai.
Tačiau buvo ir tokių, kurie negalėjo pasakyti, ką iš tikrųjų veikia socialinis darbuotojas, tokia profesija kai kam dar nežinoma ir nesuprantama.
Gausiausias miesto socialinių darbuotojų gretas vienijančio Panevėžio socialinių paslaugų centro socialinio darbo vadybininkė Danguolė Sabulienė sako, kad Jungtinių Tautų iniciatyva pasaulyje švenčiama Socialinio darbo diena siekiama atkreipti dėmesį į prigimtinio orumo neatitinkančias žmonių būties sąlygas ir galimybėmis tokias sąlygas keisti, rašo „Sekundė“.
Kitas šios profesijos minėjimo tikslas – pagerbti profesionalus, ieškančius galimybių padėti skurstantiesiems, patiriantiesiems smurtą, grįžusiesiems iš įkalinimo įstaigų ir kitiems“, – teigė D.Sabulienė.
Ji atkreipia dėmesį, kad net valdžios atstovai ne visada žino, ką iš tikrųjų veikia socialiniai darbuotojai, kokius mokslus jie turi baigti, kad gebėtų kompetentingai padėti žmonėms.
„Dažnam atrodo, kad socialinio darbuotojo darbas yra paprastas ir lengvas. Jeigu jis toks būtų, darbuotojai turbūt neturėtų teisės į ilgesnes kasmetes atostogas, nes tokios priklauso tiems, kurių darbas susijęs su didesne nervine, emocine, protine įtampa ir profesine rizika“, – „Sekundei“ aiškino vadybininkė.