Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 01 06

Pareigūnai ministrų prašo informuoti, kada juos planuojama skiepyti nuo COVID-19

Lietuvoje prasidėjus vakcinavimui nuo COVID-19, teisėsaugos pareigūnams kilo klausimų dėl tolimesnių skiepijamų grupių prioriteto tvarkos. Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) kreipėsi į vidaus reikalų, teisingumo, sveikatos apsaugos ir finansų ministerijas su prašymu nurodyti, kada planuojama skiepyti rizikingiausiose vietose dirbančius pareigūnus, o jeigu tokių planų dar nėra, įtraukti į juos vidaus tarnybos sistemos pareigūnus, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Policijos patirkos punktas pavilnių gatvėje
Policijos patirkos punktas pavilnių gatvėje / Arno Strumilos / 15min nuotr.

„Mes suprantame, kad vakcinų kiekis Lietuvoje šiuo metu ribotas. Pritariame, kad pirmiausiai skiepus privalo gauti medikai. Tačiau pasigendame konkretumo, kuriame prioritetų sąraše yra kasdien įsakymus vykdantys ir su užsikrėtimo rizika susiduriantys teisėsaugos pareigūnai. Tiek policijos pareigūnams, tiek bausmių vykdymo sistemos darbuotojams ir pasieniečiams tenka kontaktuoti su žmonėmis, taip pat ir su galimai sergančiais. Daugelio pareigūnų darbas nuotoliniu būdu neįmanomas, todėl būtina pasirūpinti jų saugumu“, – kreipimąsi komentuoja LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Tiek policijos pareigūnams, tiek bausmių vykdymo sistemos darbuotojams ir pasieniečiams tenka kontaktuoti su žmonėmis, taip pat ir su galimai sergančiais, – sako L.Soščekienė.

Vidaus tarnybos sistema yra šalies vidaus saugumo garantas, rašoma LTPF pirmininkės pasirašytame kreipimęsi. Statutinės įstaigos turi funkcionuoti nenutrūkstamai – kiekvieno pareigūno pasitraukimas iš tarnybos, net jei laikinas, apsunkina sklandų įstaigų darbą. O su COVID-19 ligos grėsme dėl tiesioginių funkcijų vykdymo neišvengiamai susiduria dauguma minėtų įstaigų pareigūnų.

Apie 2 tūkstančiai pareigūnų dirba įkalinimo įstaigose. Jose vyksta nuolatinis kontaktas su nuteistaisiais gausiai apgyvendintose uždarose patalpose. Tad rizikoje atsiduria šių įstaigų darbuotojai, turintys užsiėmimus vykdyti gyvai.

4 tūkstančiai Lietuvos policijos pareigūnų kasdien vyksta į iškvietimus, patruliuoja miestuose ir apylinkėse. Nuo pat pirmojo karantino policija dirbo rizikuodama. Ne tik vykdydama savo įprastus darbus, bet ir papildomai kontroliuodama saviizoliacijoje esančius gyventojus, rūpindamasi visų žmonių saugumo reikalavimų laikymusi viruso akivaizdoje. Kontaktuoti su žmonėmis tenka ir pasienio pareigūnams bei muitininkams, dirbantiems judriuose pasienio taškuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos